Ana Sayfa Spor ASKF’den anlamlı destek

ASKF’den anlamlı destek

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Adana’nın Karataş İlçesi’nde 29 Ekim 2013 Salı günü gerçekleştirilen Karataş Belediyespor-Sarıçam Burukspor karşılaşmasının ardından Yüzbaşı mevkisinde kaza geçirerek yaşamını kaybeden Sarıçam Burukspor takımı sporcusu Fırat Sarıçam’ın ailesine 15 bin TL katkı sağladı.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2013 Çarşamba 09:46
ASKF’den anlamlı destek

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ali Gülleri, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, yeni hizmete geçen “ASKF Ali Gülleri Tesisleri”nde, vefat eden futbolcu Fırat Sarıçam’ın babası Fettah Sarıçam ile Sarıçam Burukspor Kulübü Başkanı Cabbar Konuk ile bir araya gelerek vefat eden sporcu için yapılması gereken konuları görüştüler.

-“FIRAT SARIÇAM ADINA TURNUVA DÜZENLEYECEĞİZ”-

Karataş’ta yaptıkları U17 karşılaşmasından dönerken kaza geçirerek yaşamını kaybeden Fırat Sarıçam’a çok üzüldüklerini belirten Gülleri, şöyle devam etti:

“Genç futbolcunun maçtan dönerken trafik kazasında ölmesi hepimizi perişan etti. İlk günler kendi olanaklarımızla aileye bazı katkılarımız oldu. Daha sonra, durumu Genel Merkeze Konfederasyona bildirdim. Genel Başkanımız Ali Düşmez çok duyarlı davranarak tüm illere yazı çıkardı. İlk etapta mezar yeri almak ve diğer harcamalar için 15 bin TL toplandı. Spor ailesi böyle günlerde kenetlenerek desteğini esirgemiyor. Aileyle ilişkimizi asla koparmayacağız. Vefat eden futbolcumuz Fırat Sarıçam adına turnuva yapmayı da hedefliyoruz. Dileğimiz, bundan sonra bu gibi kazaların bir daha yaşanmamasıdır.”

Vefat eden Fırat Sarıçam’ın babası Fettah Sarıçam, 4 çocuğu bulunduğunu, ancak ölen oğlunu çok sevdiğini ve gelecekte çok iyi futbolcu  olacağına inandığını belirterek, “Talihsiz kaza tüm aileyi perişan etti. Özellikle hastaneye gelen ve acıyı bizlerle paylaşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, ASKF Başkanı Ali Gülleri, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zembilci ve diğer yetkililere çok teşekkür ederim. Spor ailesinin hassas ve duyarlı davranışını asla unutmayacağız” dedi.

-BAŞKAN KONUK: “FAALİYETLERİMİZİ ARTIRARAK SÜRDÜRECEĞİZ”-

Sarıçam Burukspor Kulübü Başkanı Cabbar Konuk, ASKF’nin  katkılarından dolayı duygulandıklarını belirterek, teşekkür etti.

Sarıçam İlçesi’nde gençleri spora kanalize etmek ve kötü alışkanlıklardan kurtarmak için kulübü 10 yıl önce kurduklarını, 300 lisanslı sporcu bulunduğunu ve 7 kategoride mücadele ettiklerini ifade eden Konuk, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Talihsiz kazada 1 yönetici, 1 şoför, 2 antrenör ve 18 sporcu olmak üzere 22 kişi  yaralanmıştı. Tüm çabalara rağmen Fırat Sarıçam’ı hastanede kaybettik.  Sporcumuz ve evladımız Fırat Sarıçam’ı asla unutmayacağız. Özellikle, Menderes Spor Salonu önünde tören düzenleyen ve bizleri yalnız bırakmayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile aileye hem ilk günler hem de şimdi 15 bin TL destek sağlayan Adana ASKF Başkanı Ali Gülleri’nin yardımlarını asla inkar edemeyiz.  Spor yöneticileri büyük aile olduklarını kanıtladılar. Kulübün yöneticileri ve aileleriyle Sarıçam Spor Lisesi’nde geniş bir toplantı yaptık. Faaliyetlerimizi artırarak sürdürme kararı aldık. Allah bir daha bizlere böyle kaza ve olumsuzluk yaşatmasın.”

Konuşmalardan sonra ASKF Başkanı Gülleri, baba Fettah Sarıçam’a 15 bin TL çeki verdi. Toplantıya,  ASKF Genel Sekreteri Zeki Aysan, Başkan Vekili Tuncer Akdoğan, Başkan Yardımcılar Ramazan Çimen, Kamil Sakar, Mali Sekreter Hacı Gökşenli, Örgütlenme Sekreteri Ayhan Opak, Eğitim Sekreteri Şahin Ciğer, Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Yağ, Eğitim Sekreteri Yardımcısı Sedat Sefil katıldılar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Emrah Bayraktar Adanaspor'da

Emrah Bayraktar Adanaspor'da

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık