Ana Sayfa Gündem ASKİ'den duyarlı davranış

ASKİ'den duyarlı davranış

İstanbul Robert Koleji'nde öğrenim gören öğrenciler 'Topluma Hizmet Projesi' kapsamında Adana’ya geldi. 21-27 Haziran tarihleri arasında Mevsimlik işçilerin çocuklarının eğitimlerini yaratıcı etkinliklerle desteklemeyi amaçlayan öğrencilerin sponsoru ise Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi oldu.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2015 Cuma 10:45
ASKİ'den duyarlı davranış

Geçen sene de Adana’da bir proje gerçekleştiren Robert Koleji öğrencileri, tüm masraflarına sponsor olan Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne gelerek Genel Müdürü Rahmi Pekar’ı makamında ziyaret ettiler. Genel Müdür Pekar tüm öğrencilere hediye dağıttı.

Böylesine duyarlı bir projenin parçası olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Rahmi Pekar, ‘’ Öğrencilerimiz büyük bir sosyal sorumluluk bilincinde ve ben bunu gördükçe daha da mutlu oluyorum. Kendi tatillerinden feragat ederek Adana’ya geldiler ve çok önemli bir çalışma gerçekleştirdiler. Çadırda yaşayan ailelerimize ve onların çocuklarına ışık tuttular. Hepsiyle gurur duyuyorum. İnşallah önümüzdeki senelerde yine ortak projeler yaparız.’’ dedi.

Grup lideri öğrenciler ise Genel Müdür Rahmi Pekar’a toplumsal hizmet projelerine verilen destekten dolayı teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.

Karataş’ta Çadırkent’te yaşayan mevsimlik işçilerin çocuklarına yönelik olarak yürütülen proje kapsamında müzik, dans, resim, sinema ve spor alanlarında eğitim verilerek çocukların yetenekleri ortaya çıkarıldı.

Robert Koleji'nde her öğrencinin lise hayatı boyunca 50 saat topluma hizmet projesinde çalışması gerekiyor. Bu projeler de insanlara çeşitli açılardan yardımcı olmak amacıyla öğrenciler tarafından düzenleniyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Zeydan Karalar, “Adana artık sahipsiz değil''

Zeydan Karalar, “Adana artık sahipsiz değil''

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık