Ana Sayfa Gündem Aslan, Çukurova Turizm Ödülleri törenine davet edildi

Aslan, Çukurova Turizm Ödülleri törenine davet edildi

Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’ı Çukurova Turizm Ödülleri törenine davet etti.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2015 Cuma 12:36
Aslan, Çukurova Turizm Ödülleri törenine davet edildi

Akdağ, beraberinde Adana Ticaret Odası (ATO) Turizm Meslek Komitesi Üyesi Ayhan Şirin, ADRO Delegesi Mehmet Işık Tanış, Türk Japon Halkları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Duran Yergök, Turizm News Sektörel Haber Sitesi Sahibi Durmuş Ali Başkan ile Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’ı ziyaret etti. Akdağ, Adana’ya gelen turistlerin birinci gün konaklama yaptığını ve ertesi gün farklı doğal özellikleri veya çekicilikleri olan ve ziyaretçilerin ilgisini çeken yer aradıklarını ifade ederek, “Adana’da gezilecek ve görülecek çok yer. Bunlardan biri de Karaisalı İlçesidir. Buranın doğal ve tarihi yer ve yapıları bir günlük turlar şekilde ziyaret edilebilir. Destinasyonu çok güzel. Dünyada eşi benzeri olmayan Kapıkaya Kanyonu ve Varda (Alman) Köprüsü var. Bu yerlerin tanıtılmasında TV dizileri ve sinema filmleri için güzel platoları bulunan bu durumu çok iyi değerlendirmek gerekir. Yerli ve yabancı turistler için yeni yerler, yeni ufuklar keşfedilmesi gerekiyor. Karaisalı’da bu amaçla yeteri kadar yerler bulunmaktadır” dedi.

Akdağ, her yıl 21 Şubat ve haftasının tüm Dünya’da Rehberler Günü olarak kutlandığını belirterek, 19 Şubat 2015 tarihinde Adana’da gerçekleştirecekleri ve bu yıl 2'incisini düzenledikleri Çukurova Ulusal Turizm Ödülleri törenine Başkan Aslan’ı davet etti.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Çukurova’nın kuzeyinde yer alan Karaisalı’nın tarımsal üretim, hayvancılık ve ormancılığa çok uygun bir yer olduğunu, ancak bu çeşitliliğe son yıllarda turizmi de eklemek istediklerini söyledi. 2012 yılından itibaren Karaisalı Kaymakamlığı ve Karaisalı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından eko turizmin alt yapısının oluşturulmaya başlandığını ve bunun için bazı tesislerin inşa edildiğini kaydeden Aslan, toplumda gelişen turizm bilincini kalıcı hale getirmek için Belediye olarak tanıtıma ağırlık verdiklerini bildirdi. Bu ekolojik değerleri tarihi eserler gibi korumak için çalışmalar sürdürdüklerini ifade eden Aslan, “Bu hedefi yakalamak için Belediye olarak, diğer kamu kuruluşları ve sizler gibi sivil toplum örgütleri ile ele ele vereceğiz” dedi.

Aslan, 19 Şubat’taki etkinliğe de katılmaktan onur duyacağını belirterek, yapılan bu davete de teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan ‘Hızır’ gibi yetişiyor

Seyhan ‘Hızır’ gibi yetişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık