Ana Sayfa Gündem Avcı,"Sarıkamış Harekatı En hüzünlü sayfadır"

Avcı,"Sarıkamış Harekatı En hüzünlü sayfadır"

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Sarıkamış Harekatının 104. Yıl dönümünde yayımladığı mesajda "Kimi kayıtlara göre 90 bin, kimi kayıtlara göre ise 60 bin vatan evladının Şehit olduğu bu Harekat, tarihimizin en hüzünlü sayfalarından biridir." dedi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2018 Pazartesi 01:32
Avcı,

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Sarıkamış Harekatının 104. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Avcı, 1. Dünya Savaşının başladığı bir döneme denk gelen Sarıkamış Harekatının, Türk Ordusu tarafından işgalci Ruslara karşı başlatılan ve '93 Harbi'nde kaybedilen vatan topraklarını da geri kazanmayı hedefleyen ancak çok ağır sonuçlar doğuran bir savaş olduğunu vurguladı. Avcı "Kimi kayıtlara göre 90 bin, kimi kayıtlara göre ise 60 bin vatan evladının Şehit olduğu bu Harekat, tarihimizin en acıklı sayfalarından biridir. Mehmetçiklerimizin çoğunun düşmandan çok soğuk iklim şartları yüzünden toprağa düşmesi sebebiyle bu olayı milletimiz gözyaşı ile anmaktadır" ifadesini kullandı.

Avcı devamla"Sarıkamış Harekatı, doğru stratejinin yanlış taktiklere kurban edildiği, bu yönüyle hâlen sorgulanan ve Türk milletine ağır, dramatik sonuçlar doğurmakla birlikte, Türk'ün ülkü yolunda, zafer uğrunda engel tanımayan azim ve inancını da temsil etmesi bakımından önemlidir, unutulmazdır." şeklinde konuştu.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı "Bugün de nice zorluklarla karşı karşıya olduğumuz bir süreçte, Yüce Allah'ın yardımıyla birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek suretiyle içeride ve dışarıda her türlü engeli aşacağımıza olan inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Sarıkamış Harekatının ölümsüz kahramanlarını, tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Yüce Allah’tan milletimize aynı acıları yaşatmamasını, düşmanlarımızın tuzaklarını bozmasını, birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi ebedi kılmasını niyaz ediyorum." dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Polis Meslek Yüksekokulu puanları düşürülmeli

Polis Meslek Yüksekokulu puanları düşürülmeli

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık