Ana Sayfa Spor Ay, "Taraftarlarımız mutlu, stadımız muhteşem olacak"

Ay, "Taraftarlarımız mutlu, stadımız muhteşem olacak"

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, "Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla Adana'mıza kazandırdığımız 33 bin kişilik UEFA standartlarındaki stadımızda artık son aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Taraftarlarımız mutlu, stadımız muhteşem olacak" dedi.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2020 Pazar 10:23
Ay,

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Ay, "AK Parti, milletinin derdiyle dertlenen, verdiği her sözün arkasında duran, her zaman çözüm odaklı çalışmaya gayret gösteren bir partidir. AK Parti; bir siyasi parti olmanın çok ötesinde, toplumsal hassasiyeti yüksek olan, 10 milyonu aşkın gönüllüsüyle dünyanın en büyük sivil toplum hareketidir" dedi.

 

FUTBOL KENTİ

Adanaspor ve Adana Demirspor gibi Türk futbol tarihinin iki köklü kulübüne sahip olan Adana'nın tam anlamıyla bir futbol kenti olduğunu belirten Başkan Ay, "Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla Adana'mıza kazandırdığımız 33 bin kişilik UEFA standartlarındaki stadımızda artık son aşamaya gelmiş bulunmaktayız.

Bugüne kadar yapmış olduğumuz her hizmette, atmış olduğumuz her adımda vatandaşlarımızın sesine kulak vermeye büyük önem gösterdik. Bu doğrultuda yıllardır süper lig hasretiyle yanıp tutuşan futbol şehri Adana'mızın iki güzide kulübü olan Adanaspor ve Adana Demirspor takımlarımızın değerli başkanlarını ve kıymetli taraftarlarımızın temsilcilerini dinleyerek kendilerinden görüşler aldık.

 

'TARAFTARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİNE KULAK VERDİK'

Yapılan bu görüşmeler sonucunda biz de Gençlik ve Spor Bakanlığı'mızla birlikte çalışmalarımızı taraftarlarımızın görüşlerine kulak verecek şekilde ve büyük bir titizlikle sürdürdük.

Gençlik ve Spor Bakanı'mız Sn. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da camialarımızdan ve taraftarlarımızdan gelecek olan talepleri karşılama noktasında her türlü fedakarlığı yapacaklarını ifade ederek sürecin en başından beri büyük destek vermişlerdir.

Yapılan tüm bu görüşmelerin ardından Adana'mız için ORTAK bir karar alınmıştır. 33 bin kişi kapasiteli UEFA standartlarındaki muhteşem eserimizin koltuk renkleri ve koltuk sayılarının dahi eşit olduğu hakkaniyetli ve adil bir sonuca varılmıştır" şeklinde konuştu.

 

Başkan Ay, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Kıymetli Adanalılar: Görselini sizlerle paylaştığımız koltuklarımızın rakamlara dağılımı ise şu şekilde olacaktır;

Adanaspor bölümü için;

Turuncu koltuk sayısı: 11.187

Beyaz koltuk sayısı: 4.627

Adana Demirspor bölümü için;

Mavi koltuk sayısı: 11.187

Lacivert koltuk sayısı: 4.627

 

'ADANA'MIZA HAYIRLI OLSUN'

Bu süreçte çalışmaları büyük bir titizlikle takip eden ve taraftarlarımızın mutluluğunu önceleyen Gençlik ve Spor Bakanı'mız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Parti Sözcümüz Sayın Ömer Çelik'e, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanımız Sayın Julide Sarıeroğlu'na ve kıymetli Milletvekillerimize tüm Adanalı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.

Adanalı hemşehrilerimiz istedi AK Parti yaptı. Yeni stadımızın renkleri Adanalı futbolseverlerimizin istediği şekilde yeniden tasarlandı ve taraftarlarımızın sesine kulak verildi. Adana'mıza hayırlı olsun.

Şimdi sıra stadımız tamamlandığında Adanalı futbolseverlerimizin tribünleri doldurmasında ve tarihi başarılara tanıklık etmesinde."

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sancak, Fenerbahçe’den özür diledi

Sancak, Fenerbahçe’den özür diledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık