Ana Sayfa Yaşam Aydın Doğan uluslararası karikatür yarışması sergisi açıldı

Aydın Doğan uluslararası karikatür yarışması sergisi açıldı

30. Uluslararası aydın doğan karikatür yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler, Adana Büyükşehir Belediyesi 75. Yıl Sanat Galerisi’nde Adanalıların beğenisine sunuldu.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2014 Pazartesi 16:03
Aydın Doğan uluslararası karikatür yarışması sergisi açıldı

30. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda dereceye giren ve sergilenmeye değer buluan eserlerden oluşan sergi Adana Büyükşehir Belediyesi 75. Yıl Sanat Galerisi’nda izlenime sunuldu.

Serginin açılışına katılan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Doğan Haber Ajansı Bölge Müdürü Orhan Apaydın ve yarışmada başarı ödülü alan Ali Raşit Karakılıç’la birlikte karikatürleri inceledi.

Aldırmaz, gelenekselleşen serginin, 5 Ocak Kurtuluş Bayramı kutlamalarının en önemli faaliyetlerinden birisi olduğunu belirterek, “Aydın Doğan Vakfı’nın her 5 Ocak’ta Adanalılığa, Adana’ya sahip çıkması bizim için çok değerli. Bunun devam edeceğini söylemeleri bizim için çok önemli.Bizim birlik beraberlik ve huzura ihtiyacımız var. Özellikle bugünlerde bu tür sanat etkinliklerine özlemimiz daha da artıyor. Buradan bu sergiyi Adanalı sanatseverlerin beğenisine sunanlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

77 ülkeden 2 bin sanatçının katıldığı yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan karitatürlerden oluşan sergi 13 Ocak 2014 tarihine kadar izlenebilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çocukluk aşıları ertelemeye gelmez!

Çocukluk aşıları ertelemeye gelmez!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık