Ana Sayfa Siyaset Ayhan Barut, “İçimizdeki Atatürk sevgisini yok edemezler”

Ayhan Barut, “İçimizdeki Atatürk sevgisini yok edemezler”

CHP Yüreğir İlçe Danışma Kurulu toplantısı S.S. Sarıçam Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapıldı

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2016 Pazartesi 16:07
Ayhan Barut, “İçimizdeki Atatürk sevgisini yok edemezler”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Türkiye’nin kurtarıcısı, demokrasi, hak ve özgürlükler ile adaletin teminatı olan Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini tartıştırarak halkın gözünde küçük düşürmeye çalışanların tarihe hain olarak geçeceğini söyledi. Atatürk ilke ve devrimlerinin bugün de emperyalistlerin ve yerli işbirlikçilerinin önündeki en büyük engel olduğunu kaydeden Barut, “Ne yaparlarsa yapsınlar içimizdeki Atatürk sevgisini hiç kimse yok edemezler. Atatürk’e her zamankinden daha sıkı sarılıp, O’nun yolunu takip ederek ışığa ulaşacağız” dedi.  Ülkeyi içinde buluhduğu karanlıktan çıkarıp aydınlığa ulaştıracak tek partinin CHP olduğunu belirten Yüreğir İlçe Başkanı İsmet Yüksel de, “Ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için hepimiz CHP’nin birer neferi olarak görev yapıp partimizi iktidara taşımak zorundayız” diye konuştu.

KATILIMCILAR

CHP Yüreğir İlçe Danışma Kurulu toplantısı dün, S.S. Sarıçam Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapıldı. İl yöneticileri, Adana milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, Aydın Uslupehlivan, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçe başkanları ve yöneticileri ile partililerin katıldığı danışma kurulu toplantısı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nı söylenmesiyle başladı.

CHP’Yİ İKTİDARA TAŞIYACAK MODEL

Toplantının açış konuşmasını yapan CHP Yüreğir İlçe Başkanı İsmet Yüksel, ilçe örgütünün örgütlenme çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Sandık çevresi örgütlenmesiyle ilgili eğitimlerin sürdüğünü kaydeden Yüksel, sandık çevrelerinde gönüllü olarak görev yapmak isteyen partililerin ilçe başkanlığına başvurması gerektiğini söyledi. Bu modelin CHP’yi yerelde ve genelde iktidara taşıyacağının altını çizen Yüksel, tüm partililerin bu amaç doğrultusunda görev yapmasının önemine değindi. Yüksel, “Ülkemizi içinde bulunduğu karanlıktan çıkarıp aydınlığa ulaştıracak tek parti CHP’dir. Ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için hepimiz CHP’nin birer neferi olarak görev yapıp partimizi iktidara taşımak zorundayız” dedi.

SÖRE SUNUMU

Yüksel’in konuşmasının ardından CHP Parti Okulu eğitmenleri Fatma Arguz ve Elif Uzun, Sandık Çevresi Örgütlenmesiyle (SÖRE) ilgili katılımcılara bir sunum yaptılar.

CHP SÖRE’DE KARARLI

Sandık çevresi örgütlenmesinin devrim niteliğinde bir örgütlenme modeli olduğunun altını çizen CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ise hem CHP genel merkezinin hem de Adana İl ve ilçe örgütlerinin bu modeli uygulamakta kararlı olduğunu ifade etti.

“KARŞIDEVRİMCİLER AKP İKTİDARINDA PALAZLANDI”

Karşıdevrimcilerin AKP iktidarında palazlandığını belirten Barut, 14 yıllık süreçte Cumhuriyet kazanımlarının ortadan kaldırılmasına yönelik önemli adımlar atıldığına işaret etti.

“ATATÜRK’Ü KÜÇÜK DÜŞÜRMEYE ÇALIŞANLAR TARİHE ‘HAİN’ OLARAK GEÇECEK’

Ulusal kurtuluş mücadelesinin önderi, ülkenin kurtarıcısı ve Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği mücadelenin, devrimlerinin ve ilkelerinin tartıştırılmaya çalışıldığına dikkati çeken Barut, “Kurtarıcımız, Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Büyük Önderimiz Atatürk’ü tartıştırarak halkın gözünde küçük düşürmeye çalışanlar siyasi karakterler her zaman olduğu gibi bugün de yarın da “hain” olarak tarihin tozlu sayfalarında yerini alacaktır. Ne yaparlarsa yapsınlar içimizdeki Atatürk sevgisini hiç kimse yok edemez” diye konuştu.

“ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ EMPERYALİZMİN VE YERLİ İŞBİRLİKÇİLERİNİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL”

Atatürk ilke ve devrimlerinin bugün de emperyalistlerin ve yerli işbirlikçilerinin önündeki en büyük engel olduğunu kaydeden Barut, “Türkiye Cumhuriyeti 93 yıldır her türlü iç ve dış saldırıya karşın ayaktaysa, Atatürk ilke ve devrimleri sayesindedir. Bugün ülkemizi sarıp sarmalayan karanlık zihniyete karşı en önemli silahımız da yine Atatürk ilke ve devrimleridir. Büyük Önderimiz Atatürk’e her zamankinden daha sıkı sarılıp, O’nun yolunu takip ederek ışığa ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’Yİ KARANLIK ZİHNİYETLERE TESLİM ETMEYECEĞİZ”

Cumartesi günü 93. Yılını kutlayacağımız Cumhuriyetin bugün ağır bir saldırı altında olduğunun altını çizen Barut, şöyle konuştu:

“Demokrasinin, hak ve özgürlüklerin, adaletin teminatı olan Cumhuriyetin teminatı Cumhuriyeti kuran Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Cumhuriyet Halk Partisi var oldukça Cumhuriyet de var olacak. Türkiye’yi karanlık zihniyetlere, padişahlık heveslilere teslim etmeyeceğiz.”

Danışma kurulu üyeleri de Yüreğir İlçe Örgütü’nün seçim ve örgütlenme çalışmaları hakkındaki görüşlerini dile getirip, öneriler sundular.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni üye kampanyasında hedeflenen rakam üçe katlandı

Yeni üye kampanyasında hedeflenen rakam üçe katlandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık