Ana Sayfa Siyaset Ayhan Barut, “Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var”

Ayhan Barut, “Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, yerelde ve genelde iktidar olabilmenin yolunun parti örgütlerinin ve yerel yönetimlerin halk odaklı çalışmalarından geçtiğini söyledi. iktidar olma inancını kaybetmiş anlayışların başarılı olma şansının olmadığını vurgulayan Barut, “İktidar olma inancımızı diri tutup, özveriyle, inançla ve azimle çalışacağız. İktidar olmak zorundayız çünkü Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var” dedi.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2016 Cuma 13:33
Ayhan Barut, “Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var”

“Örgütler Ve Yerel Yönetimlerin Dayanışması İle Seçmene Ulaşma Stratejilerinin Oluşturulması” gündemli CHP Seyhan İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapıldı. Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ilçe başkanları ve danışma kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen danışma kurulu toplantısının açış konuşmasını Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu yaptı.

 

“EN BÜYÜK TEHLİKE BİR İÇ ÇATIŞMA”

Türkiye’nin içinden geçtiği sıkıntılı süreci özetleyen Kolcu, Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşam kaynağı olan ulus için en büyük tehlikenin bir iç çatışma olduğunu söyledi.

Etnik, dini, kültürel farklıkların ulusu ayrıştırma ve ayırma nedeni olarak görülmesinin ve kullanılmasının Anadolu coğrafyasını ve halkını yeniden geriye düşürmeye hizmet edeceğini vurgulayan Kolcu, “Türkiye farklılıklara değil, ortaklıklara yüklenilmesi gereken bir dönemden geçmektedir. Onun içindir ki, eğitimin temel taşı; bilgisizliğin, cehaletin yok edilmesidir. Bilgisizlik ve cehalet yok edilmedikçe yerimizde sayarız. Bu nedenle eğitim, bir ulusu ya özgür, bağımsız, şanlı ya da tutsaklığa ve yoksulluğa terk eder” diye konuştu.

 

“ATATÜRK VE CHP BU TOPRAKLARDAN SİLİNMEDEN BAŞARAMAZLAR”

Günümüzde Büyük Önder Atatürk’e saldırıların çoğalmasının nedeninin açık ve net olduğunu dile getiren Kolcu, “Ya Türkiye’yi parçalamak istiyorlar ya da şeriatçılığa dönük bir karanlık rejimin özlemi ve hırsı içinde tüm çabalarını harcarken, karşılarındaki en büyük engelin Atatürk ve onun siyasal örgütlü gücü olan CHP’yi görüyorlar. Eğer bu ülkede şeriat rejiminin karanlığı geçerli olacaksa, Atatürk ve CHP bu topraklardan silinmeden başaramazlar” ifadelerini kullandı.

 

“İKTİDAR OLMA İNANCINI KAYBETMİŞ ANLAYIŞLAR BAŞARILI OLAMAZ”

Adana İl Başkanı Ayhan Barut ise, CHP’nin yerelde ve genelde iktidar olabilmesinin yolunun örgütlerin ve yerel yönetimlerin halk odaklı çalışmalarından geçtiğini belirterek, iktidar olma inancını kaybetmiş anlayışların başarılı olma şansının olmadığını vurguladı. Barut, “İnancını kaybetmiş anlayışlar zaman içinde halktan kopan bir duruma gelir. Biz iktidar olma inancımızı diri tutup, sürekli halkımızla bir arada olacağız. Sadece yöneticilerimiz değil CHP’ye gönül veren her bir partilimiz bir yönetici gibi özveriyle, inançla ve azimle çalışacak. İktidar olmak zorundayız, çünkü Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var”şeklinde konuştu.

 

“BELEDİYELERİMİZİN HİZMETLERİNİ KENTİN EN ÜCRA KÖŞELERİNDE DAHİ ANLATMALIYIZ”

CHP’de rehavete yer olmadığının altını çizen Barut, Adana’da CHP’li Seyhan, Çukurova ve Karataş belediyelerinin halkı önceleyen örnek hizmetlerinin diğer ilçelerde yaşayan yurttaşlara doğru bir şekilde anlatılması gerektiğini kaydetti.

Belediye hizmetlerinin CHP’nin vitrini olduğunu dile getiren Barut, “Şu an CHP’nin sosyal demokrat belediyeciliğinden mahrum olan yurttaşlarımızın önümüzdeki dönemde doğru tercihi yapabilmesi için partimizin belediyecilik anlayışını doğru anlatmalıyız. Hedefimiz üç olan ilçe belediye sayımızı artırmak ve Büyükşehir belediyesini CHP’li yapmak. Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurlu üyeleri olarak çocuklarımıza yaşanabilir bir ülke ve kent bırakmak istiyorsak partimizi büyütmek ve hem yerelde hem de genelde iktidara taşımak zorundayız” dedi.

 

“ÖRGÜTLER YURTTAŞLARIN İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA PROJE ÜRETMELİ”

Parti örgütlerinin sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında halkla belediyeler arasında köprü görevi yapması gerektiğini vurgulayan Barut, örgütlerin aynı zamanda partili-partisiz ayrımı yapmaksızın yurttaşların ihtiyaçları doğrultusunda toplumsal refahı artırmaya yönelik projeler üretmesi gerektiğine işaret etti. Örgüt-belediye dayanışmasının önemine vurgu yapan Barut, “Örgütlerimizin de belediyelerimizin de ortak paydası CHP’dir. CHP’yi büyütmek için dayanışmalı, hizmet sunumlarında birbirimize karşı manevi desteğimizi her koşulda göstermeliyiz” diye konuştu.

 

“KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA CUMHURİYETİ KORUMA YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZ VAR”

CHP’lilerin aynı zamanda ülkeyi karanlığa sürükleyen iktidara karşı Kuvayı Milliye ruhuyla Cumhuriyeti, demokrasiyi, hak ve özgürlükleri koruyup, savunma gibi bir yükümlülüğünün bulunduğunu ifade eden Barut, şunları söyledi:

“Çünkü Cumhuriyetin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi, laik, demokratik cumhuriyeti özümsemiş, tüm inançlara saygılı, mezhepçilik ya da ırkçılık yapmayan tek partidir.  Çünkü CHP, İnsanları farklılıkları nedeniyle ayrıştırmayan, aksine bu farklılıkları zenginlik olarak kabul eden bir kitle partisidir ve bizler de CHP’nin şerefli üyeleri olarak üstlendiğimiz sorumluluğun gereği olarak Cumhuriyete sahip çıkmak zorundayız.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık