Ana Sayfa Gündem Ayhan Barut'tan Meclis'te ağaç kıyımına tepki

Ayhan Barut'tan Meclis'te ağaç kıyımına tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Meclis'te 'Ormana ve ağaca kıymayın' çağrısı yaptı.

Giriş Tarihi: 19 Haziran 2020 Cuma 08:53
Ayhan Barut'tan Meclis'te ağaç kıyımına tepki

Türkiye'de ağaç ve ormanların ranta kurban gitmemesi, geleceğe korunup geliştirilerek aktarılması için herkesi göreve çağıran Barut, "Orman varlığımızı, ağaçlarımızı korunmasını isterken 'Gençleştiriyoruz, yerine fidan dikiyoruz' adı altında katledilmesine, ranta kurban gitmesine karşı çıkıyoruz.  için Meclis'te çağrı yaptık. Ülkemizin her yerinde orman varlığımızın talanına, katliamına karşı sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz" dedi. 

"KATLİAMA ORTAK OLMAYALIM"

Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, geçen hafta Kars ve Ardahan'da yaptıkları çalışmaları anlatan Ayhan Barut, şunları kaydetti:
"Tarihin ve medeniyetin beşiği olarak gösterilen bu bölgemiz, doğal güzellikleriyle de herkesi büyülüyor ama ne yazık ki cennet güzelliğindeki bu bölgemize darbe vurulmak isteniyor. Ardahan'da Göle Köprülü Beldesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Özkurt ile arkadaşları, bölgenin akciğeri olan Canibek ormanlarında ağaç kesimine karşı mücadele veriyor. Geçen yıl özel bir şirkete ihaleyle verilen iş kapsamında binlerce ağaç kesildi. Bölge insanlarının tüm itirazlarına, çevreye ve yaban hayatına verilen zarara karşı bölgede yine ağaçlar damgalanmış ve kesim yapılacağı söyleniyor. Doğal yaşamın kalbi olan, bölge insanlarının tek mesire yeri olan ormanlık alanlara kıymayın efendiler. Yaşlı ağaç kesimi yapılacağı, yerine fidan dikileceği söylense de bu durumun rant amaçlı olduğuna dikkat çeken insanlarımıza kulak verelim, katliama ortak olmayalım."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Polis Meslek Yüksekokulu puanları düşürülmeli

Polis Meslek Yüksekokulu puanları düşürülmeli

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık