Ana Sayfa Gündem Bağımlılıkla mücadele

Bağımlılıkla mücadele

Yeşilay Haftası yurt genelinde olduğu gibi Yüreğir’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2016 Cuma 05:11
Bağımlılıkla mücadele

Geçen yıl Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı çerçevesinde düzenlenen ve büyük ses getiren ‘Tek Sefer, Ölüme Yeter’ etkinliği ile tüm kesimlerin takdirini toplayan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, bağımlılıkla mücadelenin hükümetin en hassas olduğu konuların başında geldiğini belirtti.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEMİNERİ

AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanlığı, Yeşilay haftası nedeniyle Yüreğir Belediyesi Ulubatlı Hasan Kültür Evi’nde ‘Bağımlılık ve Mücadele Yöntemleri’ semineri düzenledi. Seminerde Yeşilay Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba gençlere ve ailelere bağımlılıkla mücadele yöntemleri konulu sunum yaptı. Programa Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, AK Parti Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Alper Güler, Ak Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer ve Yüreğir Belediyesi meclis üyeleri katıldı.

 

GENÇLER SİGARA PAKETLERİNİ KIRDI

Etkinlikte sigaradan alkole, uyuşturucudan bilgisayara varıncaya dek akla gelebilecek bütün bağımlılıklara karşı sembolik olarak ellerindeki sigaraları kırarak sigarayı bırakma kararı alan gençlere rozet ve Yeşilay bilekliği takıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Çelikcan bağımlık ve uyuşturucu ile mücadelenin hükümetin en hassas olduğu konuların başında geldiğini belirtti. Bağımlılıkla mücadelede AK Parti’nin diğer partilere nazaran daha hassas ve duyarlı davrandığının altını çizen Başkan Çelikcan bu konuda hükümetin attığı adımları örnek gösterdi. AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can ise konuşmasında ailenin önemine dikkat çekerek bağımlıkla yapılan mücadelenin ilk adımının aile içinde verilen eğitim ve ilgi ile başladığını vurguladı.

 

TEK SEFER, ÖLÜME YETER!

Yüreğir Belediyesi geçen yıl Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı çerçevesinde ‘Tek Sefer, Ölüme Yeter’ sloganıyla bir dizi etkinlik düzenlemiş, etkinliğe Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Sinema Sanatçısı Hülya Koçyiğit, Akademisyenler Sevil Atasoy ve Mansur Beyazyürek gibi ünlü isimler katılmıştı. Ülke çapında geniş yankı bulan etkinlikte Başkan Çelikcan herkesi ‘Milli Mücadele’ ruhu ile madde bağımlılığıyla mücadeleye davet etmişti.

YEŞİLAY DERNEĞİ’NDEN ÇELİKCAN’A PLAKET

Yeşilay Derneği Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba Yeşilay Haftası kutlamaları kapsamında Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ı makamında ziyaret etti. Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede gösterdiği gayreti ve kararlılığından dolayı Başkan Çelikcan’ı kutlayan Aslanbaba Çelikcan’a teşekkür plaketi takdim etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık