Ana Sayfa Siyaset Bakan Şahin sorulara yanıt vermiyor…

Bakan Şahin sorulara yanıt vermiyor…

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, soru önergesine vermiş olduğu yanıtla ilgili sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2021 Perşembe 17:53
Bakan Şahin sorulara yanıt vermiyor…

 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, soru önergesine vermiş olduğu yanıtla ilgili sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte milletvekillerinin halk adına denetim görevlerinin kısıtlandığını hatırlatan CHP’li Başarır, tepkisinde şunları söyledi:

Bizler, kendi şahsi meraklarımızdan değil halk adına ilgili bakanlara soru soruyoruz. İktidarın bakanları da bu sorulara 15 gün içerisinde yanıt vermek zorunda. Zamanında sorulara yanıt verilmediği ya da hiç verilmediği gibi zaman zaman verdikleri yanıtlarla da aklımızla dolayısıyla yurttaşlarımızın aklıyla dalga geçilmektedir.

Yazılı soru önergesindeki sorularım gayet anlaşılır, net ve somut bilgiler talep etmesine rağmen Sayın Bakan zahmet edip, ‘YİD projelerinde tüm iş ve işlemler mevzuatına uygun olarak, Uygulama Sözleşmelerinde yer alan hükümler çerçevesinde yürütülmektedir’ yanıtını vermiş. Bizler de bu uygulamaların ne kadar doğru olup olmadığını öğrenmek için halk adına soruyoruz Sayın Bakan. Sorulara cevap vermiyorsan o koltukta neden oturuyorsun?

Sayın Bakan, Zafer Şahin dahil birçok yandaş gazeteciye bilgi veriyor, ancak muhalefet milletvekillerinin millet adına sorduğu sorulara yanıt vermiyor. Bu sorulara yanıt vermek zorundasınız Sayın Bakan. Görev ve sorumluluklarınızı bilmiyorsanız öğrenin ya da o koltuğu terk edin! 

Söz konusu ihale önce 13 Temmuz’a, sonra 17 Ağustos’a şimdi de 23 Eylül’e ertelendi. Yine neden ertelendiğinin hiçbir gerekçesi yok. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı gerekçesini açıklamak zahmetinde dahi bulunmuyor. İstediğiniz yandaş şirketleriniz ihaleye hazır mı değildi Sayın Bakan?” 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni üye kampanyasında hedeflenen rakam üçe katlandı

Yeni üye kampanyasında hedeflenen rakam üçe katlandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık