Ana Sayfa Ekonomi Bankaların Kara Listesi büyüyor!

Bankaların Kara Listesi büyüyor!

CHP'li Bulut, enflasyon karşısında geliri pula dönen yurttaşın yaşamını sürdürmek, zorunlu harcama ve borç ödemelerini yapabilmek, iş yerini çevirmek için sürekli borçlandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2022 Pazartesi 11:37
Bankaların Kara Listesi büyüyor!

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, enflasyon karşısında geliri pula dönen yurttaşın yaşamını sürdürmek, zorunlu harcama ve borç ödemelerini yapabilmek, iş yerini çevirmek için sürekli borçlandığını söyledi.  Olaynet.net’e gelen bilgiye göre, Şeker Bayramı’nı izleyen son dört haftada yurttaşın borçlarında 70 milyar liralık artış yaşandı.

CHP’li Bulut, açıklamasında şunları söyledi:

"Bu yıl ocak-nisan döneminde toplam 628 bin kişi icra takibine alındı.  Vatandaşların 442 bin 324’ü bankalara olan bireysel kredi borcunu, 337 bin 133’ü de kredi kartı borcunu ödeyemedi. Borcunu ödeyemeyenlerin sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 330 bin 521 bin kişi arttı.  Son beş yıl içerisinde 4 milyon 130 bin kişi bankalara olan borcunu ödeyemediği için kara listede bulunuyor. Kara listeye geçen yıl nisan ayına göre 746 bin kişi daha eklendi.

Saraydaki tek adam resmen ekonomiyi batırdı, ülkeyi iflasa sürükler noktaya geldi. Her geçen gün biraz daha fakirleşiyoruz, her gün biraz daha alım gücümüz düşüyor. Vatandaşın geliri, giderini karşılamıyor. Vatandaş geçinemiyor, mutfakta tencere kaynamıyor, borcunu borçla kapatmaya çalışıyor. Temmuz ayında asgari ücret mutlaka güncellenmelidir.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık