Ana Sayfa Gündem Barut’tan AKP iktidarına: Artvin’i bırak teröre bak

Barut’tan AKP iktidarına: Artvin’i bırak teröre bak

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, AKP iktidarının terör saldırılarını önlemek yerine doğayı korumak için refleks gösteren çevrecilerin Artvin’e girişine engel olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2016 Pazartesi 18:25
Barut’tan AKP iktidarına: Artvin’i bırak teröre bak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve Adana İl Örgütü Artvin Cerrattepe’de doğayı katledecek altın madenciliği faaliyetine karşı halkın yaklaşık bir haftadır sürdürdüğü doğa direnişine destek verdi. Cerrattepe’deki doğa direnişinin bir “vatanseverlik direnişi” olduğunu belirten İl Başkanı Barut, AKP iktidarına “Artvin’i bırak teröre bak ” çağrısında bulundu.

“HALKI YOK SAYAN, DOĞA DÜŞMANI, RANT ODAKLI ANLAYIŞ İŞBAŞINDA”

Artvin’de yaşayan yurttaşların ve çevrecilerin Cerattepe bölgesinde yapılmak istenen altın madenciliğiyle doğanın katledileceği yönündeki endişelerinin dikkate alınması gerektiğini kaydeden CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, ranta dayalı, doğa düşmanı ve halkı yok sayan anlayışın yeniden iş başında olduğunu vurguladı.

“ARTVİN’İ BIRAK TERÖRE BAK”

Terörü önlemekten aciz iktidarın doğasına, memleketine sahip çıkan vatansever insanların Artvin’e giriş çıkışını önlemesinin bir utanç olduğunu kaydeden Barut, AKP iktidarına, “Artvin’i bırak teröre bak” diyerek seslendi.

“ARTVİN AKP’NİN YA DA HOLDİNGLERİN DEĞİL HALKINDIR”

AKP yöneticilerinin her fırsatta “Millet iradesi” söylemlerine sarıldığını ancak Artvin’de milletin iradesini yandaşlara rant için yok saydığını ifade eden Barut, “Vatanseverlik ülke topraklarına, doğasını, insanına, kültürüne sahip çıkmaktır.  Kalbimiz de vicdanımız da Artvin’de doğayı katledecek olan madencilik faaliyetine karşı direnen vatanseverlerle birlikte. Altınsız Artvin olur ama doğasız Artvin olmaz. Artvin AKP’nin ya da maden şirketlerinin değil halkındır, bizimdir, hepimizindir. Bu nedenle Cerrattepe direnişi memleket direnişidir” diyerek doğa direnişine destek verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık