Ana Sayfa Gündem Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım yapılması takdir topladı

Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım yapılması takdir topladı

Seyhan Belediye Meclisi’nin yardıma ihtiyaç duyulan her noktada siyasi ayrım gözetmeksizin kenetlenerek, ortak karar alıp, yardım göndermesi kamuoyunda takdir toplamaya devam ederken meclisinin Ak Partili Üyesi Ali Coşkun, yardımların ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Giriş Tarihi: 7 Şubat 2016 Pazar 12:15
Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım yapılması takdir topladı

Seyhan Belediyesi’nin Ak Partili Meclis Üyesi Ali Coşkun Şubat ayı meclis oturumlarının son gününde gündem dışı söz aldı. Coşkun, gündem dışı konuşmasında Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım edilmesine değinerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Coşkun ”Bildiğiniz üzere 14 Ocak Perşembe günü daha önce meclisimizin aldığı bir karar doğrultusunda Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım için idareden görevli bir arkadaşımız ve Grup Başkanımız Yalçın Limoncu’nun katılımı ile Yayla Dağı’na gittik. Gerek kampta gerekse kamp dışında olan insanlara bir nefes olabilmek için bir şeyler yapmaya çalıştık. Burada belediyenin ön gördüğü yardım paketlerini ev ev dağıttık. Burada katkı koyan tüm meclis üyelerine, başkanın şahsına, idareye ve bize eşlik eden Fazilet hanıma teşekkür etmek istiyorum ” şeklinde konuştu.

“ İNSANLIĞIN İHTİYAÇ DUYDUĞU HER YERDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İnsanlığın ihtiyaç duyduğu her noktada Seyhan Belediye Meclisi’nin siyasi ayrım yapmadan ortak karar aldığını belirten Başkan Zeydan Karalar, bu ve buna benzer kararların kamuoyundan takdir gördüğünü söyledi. Başkan Karalar “Geçtiğimiz ay Bayırbucak Türkmenleri ’ne yardım kararı alarak bu bölgede yaşayan insanlara gönderdik. Sadece Bayırbucak Türkmenleri ‘ne değil insanlığın ihtiyaç duyduğu her noktada yardım tırlarımızı gönderiyoruz. Daha öncede Artvin’in Hopa ilçesinde sel felaketinde zarar görenlere ve yine Ş. Urfa Suruç, Adana Buruk ve Osmaniye kamplarında yaşayan mültecilere yardımlar göndermiştik. Tabi bu kararları alırken siyasi ayrım yapmadan oy birliği ile kararlarımız geçti. Buda Seyhan Belediye Meclisi’nin ne kadar uyumlu bir meclis olduğunu gözler önüne seriyor. Ben de buradan Seyhan Belediye Meclisi’nin tüm partili meclis üyelerinin oybirliği ile kararlaştırdığı insani yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etmek işitiyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık