Ana Sayfa Gündem Berberler değişim istiyor

Berberler değişim istiyor

Adana Berberler Odası’nın 2018’de yapılması planlanan genel kurulunda başkanlığa aday olan Tamer Nazik, çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Seçim çalışmaları kapsamın üye ziyaretlerini sürdüren Nazik, üyelerin büyük çoğunluğunun genel kurulda değişim istediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2017 Pazartesi 03:47
Berberler değişim istiyor

Adana  Berberler Odası’nın 2018’de yapılması planlanan  genel kurulunda başkanlığa aday olan Tamer Nazik, çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Seçim çalışmaları kapsamın üye ziyaretlerini sürdüren Nazik,  üyelerin büyük çoğunluğunun genel kurulda değişim istediğini söyledi.

Yaklaşık 24 yıldır berberlik yapan ve geçtiğimiz dönemde girdiği Oda başkanlığı yarışında seçimi kaybeden Tamer Nazik, 2018’in ilk 3 ayı içerisinde yapılması planlanan seçimlerde bu kez iddialı. Geçen dönem başkanlık yarışını kaybetmesine karşın çalışmalarına devam ettiğini ve sürekli üyelerle bir araya geldiğini söyleyen Nazik,  bu kez üyelerin desteğiyle göreve seçileceğine inandığını ifade etti.

Adana genelinde kayıtlı  bin 134 berber esnafının bulunduğunu belirten Nazik, esnafın en büyük sıkıntısının kayıt dışı çalışan ve sayıları 2 bin olan berberler olduğunu söyledi.  Kayıtdışı berberlerin sektörde haksız rekabete yol açtığını belirten Nazik, mevcut Oda yönetiminin sorunu çözümlemek için herhangi bir girişimde bulunmadığını bildirdi. Nazik, göreve seçilmeleri halinde kayıtdışı çalışanları kayıt altına alacaklarını kaydetti.

Nazik, berberlik mesleğinin her geçen gün geriye gittiğini anlatan Nazik, sorunların çözümü ve mesleklerini  kamuoyunda hak ettiği saygınlığa ulaştırmak için aday olduğunu vurguladı.  Başkan olması halinde  esnafı hizmet içi eğitime tabi tutacaklarını,  ayda bir  Oda’da toplanarak sorunları tartışıp çözüm yolları arayacaklarını, ayrıca bugüne kadar kutlanması unutulan 22 Mayıs Berberler  Günü’nü etkin bir şekilde kutlayacaklarını da sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza'da ''Onur Ödülleri'' verildi

Altın Koza'da ''Onur Ödülleri'' verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık