Ana Sayfa Gündem Bosna Heyetinden Vali Coş'a ziyaret‏

Bosna Heyetinden Vali Coş'a ziyaret‏

Bosna Hersek Federasyonu Arşivler Genel Direktörü ve Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in de danışmanlığını yapan Adamir Jerkoviç ile Adana Bosna Kardeşlik, Yardımlaşma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Gül, beraberindeki heyetle birlikte Vali Hüseyin Avni Coş’u ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2013 Pazartesi 17:13
Bosna Heyetinden Vali Coş'a ziyaret‏

Ziyarette konuşan Bosna Hersek Federasyonu Arşivler Genel Direktörü Adamir Jerkoviç, düzenlenen etkinliklerle Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç, ölümünün 10. yılında anmak için beraberindeki heyet ile birlikte Adana’da bulunduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’i çok yakından tanıdığını dile getiren Bosna Hersek Federasyonu Arşivler Genel Direktörü Jerkoviç, “Kalbim her zaman Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in yanındadır. Aynı şekilde sizin kalplerinizinde Aliya İzzetbegoviç için çarptığını biliyorum. Türk Milletine çok teşekkür ediyorum. Çünkü sizler Aliya İzzetbegoviç’in anısını sürekli yaşatıyorsunuz” dedi.

Vali Coş ise, Bosna Hersek Federasyonu Arşivler Genel Direktörü Adamir Jerkoviç’i, Adana Bosna Kardeşlik, Yardımlaşma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Gül’ü ve Bosna Hersek’ten gelen misafirleri görmekten büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Bosna Hersek’te yaşanan olayları yakından takip ettiklerini belirten Vali Coş, “Sırplar tarafından, Bosnalı soydaşlarımıza karşı uygulanan zulüm, Türk Milletini de derinden üzmüştür. Başta Aliya İzzetbegoviç olmak üzere Bosna Hersek için, oradaki Boşnak Milletinin huzuru için, Bosna Hersek’in yok olmaması için mücadele eden herkesi şükranla anıyorum. Ruhları şah olsun. Yaptığınız fedakârlıklar, katlandığınız zahmetler, çektiğiniz çileler inşallah bundan sonra barış içinde, huzur içinde Boşnak Milletinin gelişmesi için faydalı olacaktır. Tekrar İlimize hoş geldiniz der, tüm misafirlerimizi Adana’da ağırlamaktan büyük kıvanç duyuyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Apartman görevlilerine Kılıçdaroğlu ve Karalar desteği

Apartman görevlilerine Kılıçdaroğlu ve Karalar desteği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık