Ana Sayfa Siyaset Boyvadaoğlu, ''Gümbür gümbür geliyoruz''

Boyvadaoğlu, ''Gümbür gümbür geliyoruz''

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, STK’ları ve esnafları ziyaret ederek sorunları dinleyip çözüm yolu bulmaya çalışıyor. Partisinin iktidar olması halinde bütün sorunları çözmek için seferber olacaklarını belirten İl Başkanı Boyvadaoğlu, “Hedefimiz mutlu bir Türkiye yaratmaktır.” Dedi.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2021 Perşembe 08:38
Boyvadaoğlu, ''Gümbür gümbür geliyoruz''

- İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, STK’ları ve esnafları ziyaret ederek sorunları dinleyip çözüm yolu bulmaya çalışıyor. Partisinin iktidar olması halinde bütün sorunları çözmek için seferber olacaklarını belirten İl Başkanı Boyvadaoğlu, “Hedefimiz mutlu bir Türkiye yaratmaktır.” Dedi.

Başkan Boyvadaoğlu memur ve memur emeklilerinin maaş ve aylıklarına 2022 ve 2023 yıllarında yapılacak zamlara ilişkin, "Gelecek iki yıl için belirlenen zam oranları, memurun ve emeklinin kaybını karşılamaktan uzaktır. Bu zam oranları, kamu emekçisine refah yerine yine yoksulluk getirecektir.” dedi. Covid-19 pandemisiyle mücadelede aşılamanın önemine işaret ederken, aşıyı destekleyenler, aşıyı reddedenler ve aşıdan kaçınanlar diye üç grup olduğunu vurguladı. Özellikle aşı kaygısı olanlarla motivasyonel yaklaşımlarla görüşmenin aşılanma oranlarını arttıracağını kaydetti.

Ülkenin içerisinde oluşan sorunların artık çözülme zamanın geldiğini ve bunu ancak İYİ Parti İktidarıyla mümkün olacağını söyleyen Başkan Boyvadaoğlu; Bu ülkede eğitim, sağlık, ekonomi politikaları değişmeli” dedi.

Bu Ülkede ne yazık ki borcunu ödeyemediği için icralık duruma düşen vatandaşlar var. Ailelerde sorunlar artıyor. Boşanmalar giderek katlanıyor. Geçim sıkıntısı had safhaya ulaşmış durumda. 83 milyon nüfusa ek olarak, mülteci ve göç ile gelenlerin varlığı da paylaşımda sorunlara yenilerini ekliyor. Artan hayat pahalılığı nedeniyle, elektrik, ısınma, gıda ve giyecek gibi zorunlu giderleri karşılama konusunda dar ve sabit gelirli vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyor. En azından bu dönemde asgari ücret tutarı vergi dışı bırakılsın ” şeklinde konuştu.

Boyvadaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü. "Gübrede ithalata bağımlıyız ve maalesef 2015-2021 yılları arasındaki dönemde gübre ve üretimine yönelik maddeler için yapılan ithalatın parasal karşılığı yaklaşık 8 milyar doları buldu. Gübre fiyatlarındaki artışa ithalat ve artan döviz kurları gibi gerekçeler sunuluyor. Geçen yıl tonu 1.600 lira olan 20-20 taban gübresinin fiyatı 4 bin lirayı geçti. Aynı dönemde tonu 2 bin lira olan DAP gübrenin şu anki fiyatı 6500 lirayı aştı. Yine geçen sene 1 bin 600 lira olan ÜRE gübrenin fiyatı 4 bin 500 lirayı geçti. Bu rakamlar çiftçinin ocağına incir ağacı dikildiğini gösteriyor. Sağlık ve eğitim hakkının önce bir lütuf, günümüzde ise kuşa çevrildiği bu günlerde ayakta kalmaya çalışıyor, çocuklarımız ve yarınlar için sadece kaygılanabiliyoruz. Kadınların sokak ortasında katledildiği, göçmen işçilerin yaşadığı evlerin hedef gösterildiği sıkıntılarla dolu günler geçiren ülkemizin bir an önce refaha kavuşması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kuşdemir’e il başkanlığı görevi

Kuşdemir’e il başkanlığı görevi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık