Ana Sayfa Siyaset Bulut, ''CHP, Türkiye'nin garantisidir''

Bulut, ''CHP, Türkiye'nin garantisidir''

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, partisinin 96'ıncı kuruluş yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2019 Pazar 12:30
Bulut, ''CHP, Türkiye'nin garantisidir''

96 yıl önce bugün çağdaş Türkiye’nin temellerini atan Cumhuriyet Halk Partisi, Ulu ÖnderMustafa Kemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyet’i kurarak, Türkiye demokrasisini inşaetmiştir.

Kuruluş ve kurtuluşun partisi CHP ilk günkü gibi aynı ruhla Türkiye Cumhuriyetininbağımsız, çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu içinmücadele vermiştir ve vermeye de devam edecektir.

CHP çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insanhaklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur.

CHP, eşit haklara sahip, onurlu insanların yaşadığı bir Türkiye’nin garantisidir.Cumhuriyetin koruyucusu ve teminatı; Atatürk’e devrimlerine gönül vermiş olanlarınpartisidir.

Geçmişten aldığı gücü ve birikimi ile aydınlık bir geleceğin de mimarıdır.

Kuruluş günlerinin devrimci ruhuna inanmak ve bunun gereğini bugün de yerine getirmekbizler için bir borç olduğu kadar bir mirastır.

Ülkemizin boğulduğu bu karanlığı aydınlatmak için sosyal demokrat anlayışı paylaşan,Atatürk devrimlerine gönülden bağlı herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görevdüşmektedir.

Başta Atatürk olmak üzere, Türkiye’yi bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi’ne,partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bir neferi olmaktan onur duyduğum, partimizin 96. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Parti Adana'da ilçe kongreleri tamamlandı

AK Parti Adana'da ilçe kongreleri tamamlandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık