Ana Sayfa Gündem Büyükşehir, TKB Yeni Dönem Başkanları'nı ağırladı

Büyükşehir, TKB Yeni Dönem Başkanları'nı ağırladı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yeni Başkanları, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek’i makamında ziyaret etti. Kent Konseylerinin koordineli çalışmalarının önemine değinilen ziyarette, daha önce Adana Kent Konseyi tarafından yapılan göç konulu çalışmanın, mart ayında ulusal boyutta ele alınacağı belirtildi.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2016 Salı 19:19
Büyükşehir, TKB Yeni Dönem Başkanları'nı ağırladı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yeni Başkanları, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek’i makamında ziyaret etti. Ziyarete; Türkiye Kent Konseyi Dönem Başkanı Gülay Sarışen, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, Kahramanmaraş Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Gebze Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Esat Ural, Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Yusuf Sabri Dişli, Gaziantep Yürütme Kurulu Üyesi Necati Binici, Türkiye Kent Konseyi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Danışmanı Ökkeş Özekşi, İzmit Kent Konseyi Genel Sekreteri Hasan Soygüzel  katıldı.

DESTEK ARTMALI

Kent konseylerinin, özellikle göç alan kentlerde, kentlilik bilinci oluşturulmasına yönelik yaptıkları akademik ve sosyolojik çalışmaların önemine değinen Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, “Hemen her ilçemizde birer kent konseyi olmasına rağmen, ne yazık ki aralarında herhangi bir koordinasyon gözleyemiyoruz. Bu sorunun giderilmesi için  daha verimli çalışmalar ortaya konulacağına inanıyoruz. Gönüllülük esasına dayalı bir yapı olduğunuz için genel ve yerel idarelerin maddi katkısı olmadan bu tür organizasyonları yürütmenin çok zor olduğunu da biliyoruz. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, Adana Kent Konseyimize yeterince destek vermemize rağmen bu desteği artırmamız gereğine inanıyoruz. Adana Kent Konseyimiz, özellikle son dönemde ciddi çalışmalar yaptı. İnşallah bundan sonra da hızlarını daha çok artırırlar” şeklinde konuştu.

GÖÇ SORUNU, ULUSAL BOYUTA TAŞINACAK

Çıkış noktalarının tüm kent konseylerinin bir bütünlük teşkil etmesi olduğunu vurgulayan Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Gülay Sarışen,

“Geldiğimiz noktada 50 üyemiz var. Birlik olarak sorun yaşan kent konseylerimizin bulunduğu alanlara gitmek, sorunları ve nasıl bir destek vereceğimizi yerinden ve onlarla birlikte tespit etmek bizim için çok önemli. Adana Kent Konseyi gibi aktif kent konseylerimizle birlikte de genel sorunlarımızla ilgili bölgesel toplantılar yapmak üzere çalışmalar yapıyoruz. Türkiye Kent Konseyleri Birliği olarak, dönem içerisinde yapacağımız toplantıları planlamak, mevcut durumu değerlendirmek  ve Mart ayının sonunda Adana Kent Konseyi ortaklığıyla gerçekleştirileceğimiz göç konulu  toplantıyı planlamak üzere buradayız. Adana Kent Konseyi’nin  daha önce bu konuyla ilgili yaptığı toplantıyı, ulusal boyuta taşımak için neler yapabileceğimizi konuşacağız” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık