Ana Sayfa Gündem Büyükşehir’den ilk yardım eğitimi

Büyükşehir’den ilk yardım eğitimi

Adana Büyükşehir Belediyesi, okullarda daha önce başlattığı obezite ve diyabet bilgilendirmelerine ilk yardım eğitimini ekledi. Çobanoğlu Ticaret Lisesi öğretmenlerine verilen ilk yardım eğitiminin kapsamı ilerleyen zamanlarda öğrencileri de içerecek şekilde genişletilecek.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2016 Salı 11:25
Büyükşehir’den ilk yardım eğitimi

Adana Büyükşehir Belediyesi, Adanalılara yönelik çeşitli konularda bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Daha önce obezite, diyabet gibi hastalıklar hakkında okullara yönelik eğitim programları düzenleyen Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, bu kez de ilk yardım konusunda eğitim programı düzenledi.

OKUL KAZALARINDA İLK YARDIM

Çobanoğlu Ticaret Lisesi öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen ilk yardım eğitiminde ilk yardımın önemi vurgulanırken, özellikle okullarda meydana gelecek kaza ve yaralanmalarda öğrencilere ilk yardımın nasıl yapılacağı konusu görseller ve maketler kullanılarak öğretmenlere anlatıldı.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Adana Büyükşehir Belediyesi, obezite, diyabet, ilk yardım gibi konularda hem öğretmenlere hem de öğrencilere eğitim vermeye devam edecek.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık