Ana Sayfa Gündem Büyükşehir'den, İmamoğlu Mezarlığı'na idari bina

Büyükşehir'den, İmamoğlu Mezarlığı'na idari bina

Adana Büyükşehir Belediyesi, İmamoğlu Merkez Mezarlığı idari binasının temelini attı. 2018 yılına kadar tüm ilçe mezarlıklarında olması planlanan idari binalar ile vatandaşlara önemli bir hizmet sunulmuş olacak.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2016 Salı 14:23
Büyükşehir'den, İmamoğlu Mezarlığı'na idari bina

Mezarlık hizmetlerinde yaptığı modern düzenlemelerle Akdeniz Bölgesi’ndeki diğer belediyelere örnek teşkil eden Adana Büyükşehir Belediyesi, söz konusu hizmetlerine bir yenisini. ekledi. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından İmamoğlu Merkez Mezarlığı'nda gerçekleştirilen İmamoğlu Merkez Mezarlığı idari binasının temel atma törenine, Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Recai Çakar, Bakım ve Defin Şube Müdürü Celal Uluç, Nakil Şube Müdürü Aydın Göçer, Büyükşehir Belediyesi İmamoğlu Şube Müdürü Cengiz Kanat, Büyükşehir Belediyesi 1. Bölge Koordinasyon Şube Müdürü Habip Kılıç, müdür yardımcıları, muhtarlar ve halk katıldı.

TÜM İLÇELERDE YAYGINLAŞACAK

Yapılacak idari binanın İmamoğlu Merkez Mezarlığı'nda önemli bir ihtiyacı karşılayacağını vurgulayan Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Recai Çakar, "Temelini attığımız İmamoğlu Merkez Mezarlık idari binasında, gasilhane (cenaze yıkama), abdesthane, cenaze namazı kılma alanı, morg, şadırvan, tuvaletin yanı sıra müştemilat da yer alacak. Allahın izni ve Başkanımız Hüseyin Sözlü’nün talimatı ile , 2018 yılına kadar bu tarz idari binalarımızı tüm ilçe mezarlıklarında yapacak, hizmeti vatandaşın ayağına kadar getireceğiz" dedi.

ÜCRETSİZ HİZMETLER

Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı, yaklaşık olarak bin 181 adet mezarlıkta günlük defin, bakım, onarım ve temizlik hizmetlerinin yanı sıra ücretsiz olarak hava ve karadan cenaze nakil hizmeti ile ihtiyacı olan vatandaşlara ücretsiz kefen hizmet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık