Ana Sayfa Ekonomi ''Çeçenistan’a yatırım yapın Rusya pazarına gümrüksüz girin''

''Çeçenistan’a yatırım yapın Rusya pazarına gümrüksüz girin''

Rusya Federasyonu Çeçenistan Özerk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Khasan Khakimov, Adana Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Adanalı sanayicileri Çeçenistan’a yatırım yapmaya davet etti, “Yatırım yapın, ürettiğiniz malları Rusya pazarına gümrüksüz satma imkanına kavuşun” dedi.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2014 Çarşamba 15:10
''Çeçenistan’a yatırım yapın Rusya pazarına gümrüksüz girin''

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşerek Adana sanayisi ile ilgili bilgi alan Başbakan Yardımcısı Khakimov, Türkiye’nin Çeçenistan için önemli ve model ülke olduğunu vurguladı. Khakimov, tarım ürünleri, seracılık, mobilya, tekstil hazır giyim başta olmak üzere tüm sektörlerde yatırımlara büyük ihtiyaç duyulduğunu bildirdi. Çeçenistan’da yatırım yapmak isteyenlere hükümet olarak her türlü destek, teşvik ve güvenceyi sunduklarını ifade eden Khakimov, “Üretilecek mallar için gerek Çeçenistan, gerekse potansiyeli büyük Rusya pazarında büyük talep var. Yatırım yaptığınızda üretilecek mallar Rusya’ya gümrüksüz olarak satılabilecek” dedi.

Başbakan Yardımcısı Khakimov’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana ile Çeçenistan arasındaki ticari ilişkilerin ve işbirliklerinin geliştirilmesine her türlü katkıyı koymaya hazır olduklarını ifade etti. Kıvanç, Çeçenistan’a en kısa zamanda iş heyeti ziyareti gerçekleştirmeyi planladıklarını, bu ziyaretin önemli işbirlikleri için önemli adım olacağını kaydetti.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Şahin Bilgiç’in eşlik ettiği Çeçenistan Heyeti’nde, Ulusal Politika, Dış İlişkiler, Basın ve Haberleşme Bakanı Şahid Vahaeviç Jamaldaev, Küçük İşletmeler ve Girşimciler Dairesi Başkanı Şaarani Abueviç Şuaipov, Bölgesel Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakan Yardımcısı İsa Usmanoviç Bisaev ile Turizm Komitesi Başkan Yardımcısı İsmail Magomedoviç Şovhalov yer aldı.

Ziyarette, ADASO Başkan Yardımcıları Fırat Karalı ve Erdoğan Şire, Sayman Üye İmam Gazali Hıradağı, Yönetim Kurulu üyeleri Faruk Aytek, Ahmet Güldiker, Süleyman Baş ile Genel Sekreter Gazi Yılmaz hazır bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Gübre Fiyatlarındaki zam  bir yılda yüzde 80’i geçti

Gübre Fiyatlarındaki zam bir yılda yüzde 80’i geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık