Ana Sayfa Eğitim Çelikcan: ''Öğretmenlik insanlık tarihinin en eski mesleğidir''

Çelikcan: ''Öğretmenlik insanlık tarihinin en eski mesleğidir''

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2013 Cuma 14:49
Çelikcan: ''Öğretmenlik insanlık tarihinin en eski mesleğidir''

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle yayınladığı mesajda ‘Öğretmenlik insanlık tarihinin en eski, en kutsal, en kıymetli mesleğidir. Sabır, sevgi, özveri, bilgi olmadan bu mesleğin yapılması mümkün değildir. Çağımız bilgi çağıdır, bilgi ise teknoloji ve güç demektir. Ülkemizin ulu önder Atatürk’ün işaret ettiği güzel yarınlara ulaşabilmesi çocuklarımızın iyi eğitim almaları, donanımlı olmaları için; alınan eğitim ve o eğitimi veren öğretmenlerimiz çok önemlidir.’ diyerek öğretmenliğin önemini belirtti.

 

Bugünün küçükleri, yarının büyükleri olan çocukları ve gençleri eğiten, bilgilendiren onlara rol model, yaşam koçu olan öğretmenlerimizin hayatımızda kalıcı izler bıraktığını belirten Başkan Çelikcan; Bizler ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ ve ‘’Her türlü ilim müminlerin yitik malıdır nerede görse almalıdır ‘’ diyen bir medeniyetin çocuklarıyız‘Dedi.

 

Bizleri hayata hazırlamada anne ve babamızdan sonra üzerimizde en fazla emeği olan kişilerin öğretmenlerimiz olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘ Öğretmenlerimize duyduğumuz saygı, sevgi ve şükranlarımızı dile getirmek için bu günü fırsat bilmeli ve bu duygularla onların hayatımıza kattıkları değeri hiç unutmamalı ve saygıyla ellerini öpmeliyiz. Okulu bitirip hayata atıldığımız zaman da bizi bu günlere hazırlayan öğretmenlerimizi asla unutmamalıyız. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü en kalbi sevgi ve saygı duygularımla kutluyorum.’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık