Ana Sayfa Gündem Çetin, ''Anneleri düşündük sözümüzü tuttuk''

Çetin, ''Anneleri düşündük sözümüzü tuttuk''

Çukurova Belediyesi’nin yaptırdığı ikinci semt kreşi CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke’nin de katıldığı büyük bir törenle hizmete açıldı. Çocukların İstiklal Marşı sürprizi yaptığı açılışta Başkan Soner Çetin, “Hem sözümüzü tuttuk hem de çalışan anne-babaları rahatlatmış olduk” diye konuştu.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2016 Cuma 12:49
Çetin, ''Anneleri düşündük sözümüzü tuttuk''

Adana’da Çukurova Belediyesi tarafından Toros Mahallesi’nde yaptırılan 60 çocuk kapasiteli Gülen Yüzler Semt Kreşi CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin tarafından hizmete açıldı. Göreve geldikleri andan itibaren neleri vaat ettiyse hepsini gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Çetin, “Bu bizim ikinci semt kreşimiz, bir ay sonra Beyazevler’de üçüncü semt kreşimizi açacağız. Bu açılışın bizim için iki özel anlamı var: Birincisi verdiğimiz sözü tutmak. İkincisi de çalışan anne ve babalar ile anneanneler ve babaanneleri sembolik bir ücret alarak rahatlatmaktır” dedi.

“KREŞLER AYNI ZAMANDA KADINLAR İÇİN”

Halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen açılışta konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün kadınları erkeklerle eşit görmeyen bir zihniyet yüzünden kendi özüne uygun bir şekilde kutlayamadıklarını vurguladı. “Kadınlarla erkekler eşittir” diyemeyen bir zihniyetin Türkiye’yi yönettiğine dikkat çeken Selin Sayek Böke, “Kadın ister evinde oturur, isterse anne olur, isterse de çalışır. İşte bunun için kreşlere ihtiyacımız var. Bu kreşler geleceğin gençleri olacak çocuklarımız için olduğu kadar anne olan kadınlarımız için de çok önemli. Bütün Türkiye’yi gülen yüzler kreşleriyle doldurmamız gerekiyor” diye konuştu. Açılışın ardından miniklerin İstiklal Marşı’nın 6 kıtasını da ezberden okuması izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık