Ana Sayfa Siyaset Çetinus, AK Parti Çukurova ilçe üyeliğinden istifa etti

Çetinus, AK Parti Çukurova ilçe üyeliğinden istifa etti

Ak Parti Çukurova İlçesi Parti Üyesi Mustafa Erhan Çetinus, son günlerde yaşanan gelişmelerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "hizmet hareketi"ne karşı gösterdiği tavır nedeniyle parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2013 Cuma 13:13
Çetinus, AK Parti Çukurova ilçe üyeliğinden istifa etti

Mustafa Erhan Çetinus'un, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Bürosuna sunulmak üzere Çukurova İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına yaptığı başvuru şöyle:

 

"Dershanelerin kapatılma kararı ile başlayan süreçte partimin göstermiş olduğu, tutum ve davranışlar beni derinden yaralamıştır. Bu süreçte sarfedilen ve sarfedilmeye devam edilen sözler partimin 11 yıldır bulunduğu çizginin dışına çıkmaya başladığının bir göstergesidir. 11 yıl boyunca toplumun her kesimini kucaklayan,  derdiyle dertlenen ve bu sorunlara çözüm üretmeye kendini adayan sayın Başbakanın da son yaşadığımız olaylarda takındığı tavır bunu göstermektedir.

Son yıllarda  kendisine yakıştırılmaya çalışılan DİKTATÖR benzetmelerini,  kulağını topluma çevirerek ve konuyu ilgilendiren kesimlerin tepkilerini dikkate alarak bozan Sayın Başbakan, aynı tutumu Dershane ve hizmet gönüllülerine karşı başlatılan karalama kampanyalarına karşı gösterememiştir. Bu durum  kendisine yapılan benzetmeleri tekrardan gündeme getirmiştir.

Güzel ülkemizin güzel insanlarının en önemli ve acil çözülmesi gereken sorunun dershaneler olmadığının farkında olmak gerektiğini düşünüyorum. Öncelikle Dershaneler ve buna benzer yapılanmaları doğuran sebeplerin ortadan kaldırılması gerekirken, direkt olarak dershanelere yüklenilmesi ve dolaylı olarakta HİZMET GÖNÜLLÜLERİ hareketine zarar verilmeye çalışılması çok üzücüdür.

Bunun yanında Hizmet Gönüllüleri hareketinin KCK, Çete, Örgüt gibi yapılanmalara benzetilmesi de bu hareketi temsil eden insanları ve bizleri derinden üzmüştür. Tüm bunlar olurken Sayın Başbakanın ve Parti yöneticilerinin sessizliğini korumaları da 11 yıldır partiye sahip çıkan bizlerin çabalarının yersizliğini ortaya koymuştur. Cümlelerimin  başında da belirttiğim gibi 11 yıldır temsil ettiği ideolojinin dışında kararlar almaya başladığından dolayı 05.02.2002 tarihinden beridir üyesi olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi Adana İli Çukurova İlçesi Parti üyeliğimden üzülerek istifa ediyorum.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Mehmet Ay'dan ilçe ziyareti

Başkan Mehmet Ay'dan ilçe ziyareti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık