Ana Sayfa Gündem Cezaevinde resim sanatına yaklaştı

Cezaevinde resim sanatına yaklaştı

Ressam Bülent Arıcı, Büyükşehir desteğiyle Adana’daki ikinci kişisel sergisini Büyükşehir Tiyatro Fuayesi’nde sanatseverlerin beğenisine sundu.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2016 Perşembe 14:11
Cezaevinde resim sanatına yaklaştı

Ressam Bülent Arıcı, Adana’daki ikinci kişisel sergisini, Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi’nde açtı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün desteklediği ve açılışını gerçekleştirdiği sergide 50’yi aşkın yağlıboya tabloyu sanatseverlerin beğenisine sunan Bülent Arıcı, “Kendimi cezaevi yıllarında resim konusunda geliştirme imkanı buldum. Cezaevinde ‘Taş Medrese’ tanımından da yola çıkarak, hayata dair olgunlaştık, geçmişin muhasebesini yaptık ve sanata yaklaştık. Bu sergiyle ülkücülerin sanata uzak kalmasıyla ilgili önyargıyı da böylece kırmış oluyoruz. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’nün verdiği destekten dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de Ressam Bülent Arıcı’nın sergisinin, resim sanatının sanatseverlerle buluşmasından öte bir anlam taşıdığını belirterek, “İdeolojik duruşundan dolayı cezaevine girmiş ve burayı Taş Medrese’ye çevirmeyi başarmış çok sayıda dava arkadaşımızdan birisidir. Orada kendisini geliştirerek sanata yaklaşmıştır. İnsanın bulunduğu yer neresi olursa olsun kendisini geliştirebileceğini göstermiştir. Sergide Türk Sanatı ve milliyetçi sanat adına güzel örnekler var. Camiamızda nice sanatçılar bulunduğunu ve bundan sonra yenilerinin çıkacağını biliyorum. Bunun en güzel örneği Bülen Arıcı’nın sergisi ve eserleridir. Sanatçımıza eserlerinden ve sergisinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık