Ana Sayfa Gündem ÇGC: ''Emniyet birimleri gazetecilere duyarlı olmalı''

ÇGC: ''Emniyet birimleri gazetecilere duyarlı olmalı''

ÇGC Yönetim Kurulu, önceki akşam Adana İnönü Parkı önünde gerçekleşen eylemde gazetecilere yönelik kabul edilemez tavırlara tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2013 Cuma 14:23
ÇGC: ''Emniyet birimleri gazetecilere duyarlı olmalı''

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Yönetim Kurulu, önceki akşam Adana İnönü Parkı’nda gerçekleşen eylemde basın mensuplarının biber gazı, tazyikli su ve şiddet uygulamalarına maruz kaldığını belirterek, bu durumun kabul edilemez olduğunu açıkladı.

ÇGC Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, Son günlerde yaşanan yolsuzluk iddialarına karşı sivil toplum örgütlerinin, sendikaların ve çeşitli odaların tepki gösterdiği eylemde görevlerini yapmaya çalışan basın mensuplarının tazyikli su ve gaza maruz kaldığı, halkın haber alma hakkı için alanda bulunan Kanal B Bölge Temsilcisi Sema Erdoğan ve kameraman Çağatay Erdem’in de zor anlar yaşadığı ifade edildi.

ÇGC Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Arkadaşımız Çağatay Erdem, görüntü alırken polisin müdahalesi sırasında kamerası kırılmış, görevini yapması engellenmiştir. Gazeteciler, kamuoyunu aydınlatma, halka haber ulaştırma görevini yerine getirmektedir.

Habercilikten başka bir amacı olmayan basın mensuplarına karşı daha titiz davranılmalıdır. Emniyet birimlerinin bundan sonraki çalışmalarında basın mensuplarını zor durumda bırakmamaları gerektiğini hatırlatıyoruz. İnönü Parkı önünde gerçekleşen eylemde biber gazı, tazyikli su ve çeşitli muamelelere maruz kalan basın mensubu arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Otoyol'da feci kaza: 5 ölü, 2 yaralı

Otoyol'da feci kaza: 5 ölü, 2 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık