Ana Sayfa Gündem ÇGC'de Cafer Esendemir güven tazeledi

ÇGC'de Cafer Esendemir güven tazeledi

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin tek aday ile gidilen olağan genel kurulunda başkanlığa yeniden Cafer Esendemir seçildi.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2014 Cumartesi 18:11
ÇGC'de Cafer Esendemir güven tazeledi

Adana Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleştirlen genel kurulun Divan Başkanlığını Samih Azmi Ezer, divan kâtipliklerini Mustafa Başkan ile Birsel Andırır yaptı.

Cafer Esendemir, genel kuruldaki konuşmasında, görevde 3 yılı geride bıraktıklarını belirtti.

Esendemir,  gazetecilerin yazdıkları yazı, çizdikleri karikatür nedeniyle cezaevinde bulunduğunu, demokrasinin yok sayıldığını öne sürerek, şunları söyledi:

"Göreve geldiğimizde gazetecileri ilgilendiren yeni yasalarla ilgili çalışmaları bir anda kucağımızda bulduk. Bir yandan sosyal faaliyetlerle uğraşırken, diğer yandan gazeteciler ve gazeteler aleyhine çıkartılacak yeni yasaların geri çekilmesi için girişimlerde bulunduk, eylemler yaptık. Ve yapmaya da devam edeceğiz. Meslektaşlarımızın sorunu bizim sorunumuzdur. Gazeteciler son yıllarda çok zor günler geçiriyor. Bir yandan ekonomik koşullar, diğer yandan yasal haklarımızın elimizden alınmak istenmesi ve çalışma şartlarının zorlaştırılması işimizi daha da güç kılıyor. Ancak biz bıkmadan ve usanmadan bu sorunların üzerine gideceğiz."  

Yapılan oylamada Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetim kurulu ise Sait Güleç, Sabit Özkeser, Halil Akılevi, Ömer Üney, Mutlu Mete, Arif Basri Baş, Yusuf Baştuğ, Aliye Gültekin’den oluştu.

Yönetim Kurulunun önümüzdeki hafta aralarında toplanarak görev dağılımı yapacağı öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Gümüşdamla kabri başında anıldı

Gümüşdamla kabri başında anıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık