Ana Sayfa Gündem ÇGC'de eski başkanlar gazetecilerle buluştu

ÇGC'de eski başkanlar gazetecilerle buluştu

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde (ÇGC) başlatılan 'Sohbet Toplantıları'nın ilkinde eski ÇGC Başkanları Erdoğan Varol, Kurtar Çakın ve Tamer Ünal biraraya geldi. ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ile anı fotoğrafı çektiren başkanlar, genç meslektaşları ve iletişim öğrencileriyle mesleki birikimleri ve anılarını paylaştı.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2014 Salı 18:08
ÇGC'de eski başkanlar gazetecilerle buluştu

ÇGC Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Mersin'deki bir etkinliğe katıldığı için gelemeyen eski ÇGC Başkanı Çetin Yiğenoğlu'nun dışında Erdoğan Varol, Kurtar Çakın ve Tamer Ünal katıldı. ÇGC Başkanı Cafer Esendemir'in yönettiği etkinlikte kürsüye çıkarak iletişim lisesi, meslek yüksekokulu ve fakülte öğrencileriyle gazetecilere seslenen eski ÇGC Başkanı Erdoğan Varol, Ankara'da eğitimini tamamlayıp Adana'ya geldiğini söyledi. 1970'li yıllarda Adana basınında 'deve dişi' olarak nitelenen çok önemli kalemlerin görev yaptığını aktaran Varol, "Ben hazır bir ortamda göreve başladım ve bir süre sonra ÇGC'nin kuruluş dönemlerinde görev yaptım. Bugün kullanılan ÇGC binası da bizim yönetim dönemimizde kazandırıldı" dedi.

Genç gazetecilere ve gazeteci adaylarına seslenip anılarını paylaşan Erdoğan Varol, "Eskiden, 'Haber gazetecinin namusudur' denirdi. Bu nedenle habercinin görevi haberi namusuyla düzgün yapmaktır. Eski gazetecilik koşulları ile şimdiki dönem arasında olanak farkı çok fazla ama habercinin görevi hala haberi düzgün yapmaktır" diye konuştu. Geçmiş çalışma koşullarından ve Kıbrıs Barış Harekatı gibi görev yaptığı süreçlerden söz eden Erdoğan Varol, öğrencilerin ve genç gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ise, sohbet toplantılarının ilkini yaptıkları için heyecanlı olduğunu anlattı. "Bu bir başlangıç" diyen Esendemir, sohbet toplantılarının ikincisini de 10 Ekim'de eski ÇGC Başkanı Kurtar Çakın ile sürdüreceklerini duyurup herkesi bir sonraki etkinliğe de davet etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık