Ana Sayfa Gündem ÇGC’den AA’ya ziyaret

ÇGC’den AA’ya ziyaret

Basın kuruluşlarını ziyaretini sürdüren Çukurova Gazeteciler Cemiyeti, Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü’nde, Bölge Müdürü İsa Sansar ve çalışanlarıyla görüştü.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2014 Perşembe 10:13
ÇGC’den AA’ya ziyaret

Ziyaret esnasında ÇGC’nin bölgede etkili bir gücünün olduğunu gözlemlediğini belirten Sansar, “Özellikle mesleki dayanışma konusunda Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin önemli bir misyon üstlendiğini görüyorum. ÇGC’nin mesleki konularda başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

AA Bölge Müdürü Sansar, bu güne kadar değişik bölge ve kentlerde görev yaptığını, çok eleştiri almasına rağmen Adana’nın köklü kültürel bir geçmişe sahip olduğunu gördüğünü ifade ederek, “Adana aslında çoğu illerden bir kaç adım daha önde olan bir şehir. Dolayısıyla basının da bu bilinç içerisinde daha üst düzeyde faaliyet göstermesi gerekiyor. AA olarak biz bu bilinçden hareketle görevimizi yerine getirmeye gayret ediyoruz. Arşivciliğe büyük önem veren ve 1920’de kurulan Anadolu Ajansı, kuruluşunun 100.yılında dünyanın ilk 5 büyük haber ajansı arasına girmeyi hedeflemektedir” diye konuştu.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de AA’nın basının ana okulu olduğuna işaret ederek, “Aynı zamanda gazeteci yetiştiren okul kimliğindeki Anadolu Ajansı, doğru, güvenilir, inanılır haberciliğin adresi olarak bilinir. AA’nın bu kimliğini sürdürmesi en büyük temennimizdir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık