Ana Sayfa Siyaset CHP Adana’da 2019 seçimlerinin startını verdi

CHP Adana’da 2019 seçimlerinin startını verdi

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, parti örgütleri arasındaki bağı geliştirip parti içi dinamizmi artırma yönündeki çalışmalara hız verdi.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2016 Cuma 04:02
CHP Adana’da 2019 seçimlerinin startını verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe başkanları Adana İl Başkanı Ayhan Barut başkanlığında toplandı. İlçe örgütlerinin ve kent sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda; seçimlerde başarının örgütsel bütünlük, uyum ve planlı çalışmayla gerçekleşebileceği vurgulanırken İl Başkanı Barut, parti içi mücadelenin sona erdiğini, 2019’da yapılacak seçimler için mücadele döneminin başladığını söyledi. Türkiye’yi içinde bulunduğu açmazdan kurtaracak tek partinin CHP olduğunu dile getiren Barut, parti örgütleri olarak her zamankinden daha çok çalışmak zorunda olduklarını ifade etti.

 

PARTİ ÖRGÜTLERİ ARASINDAKİ BAĞ GELİŞTİRİLİYOR

27 Aralık’ta gerçekleştirilen CHP Adana İl Kongresi’nde İl Başkanı seçilen Ayhan Barut, parti örgütleri arasındaki bağı geliştirip parti içi dinamizmi artırma yönündeki çalışmalara hız verdi. İlçe örgütlerinin başkanlarıyla İl Başkanlığında bir araya gelen Barut, partinin başarısı için CHP’yle ilgili kamuoyundaki olumsuz algıyı ortadan kaldırmanın bir zorunluluk olduğunu söyledi.

 

PARTİ İÇİ MÜCADELE DÖNEMİ BİTTİ

Bu konuda örgütlere büyük görev düştüğünü dile getiren Barut, parti içi ilişkilerin geliştirilmesi, diyalogların artırılması gerektiğini ifade ederek, “Parti içi mücadele dönemini bugün itibariyle sonlandırıp, CHP’nin iktidarı için birbirimizi daha çok sevip, birbirimize daha çok saygı duymalıyız” dedi.

 

FARKLI GÖRÜŞLER CHP’NİN ZENGİNLİĞİ

Türkiye’nin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin farklı hayat görüşlerine sahip, yönünü çağdaşlığa çevirmiş Cumhuriyet sevdalısı insanları bünyesinde barındıran bir parti olduğunun altını çizen Barut, CHP’lilerin biat kültürünü değil özgürlüğü benimseyen kişiler olduğunu belirtti. Barut, , “Farklı görüşler en büyük zenginliğimizdir. Bu zenginlikler bizi iktidara taşıyacak en önemli unsur olacak” diye konuştu.

 

“HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Ülkenin içinde bulunduğu duruma değinen Barut, ülkenin geleceği için CHP örgütleri olarak her zamankinden daha çok çalışmak zorunda olduklarını söyledi.

Barut, “Her biri birbirinden değerli üyelerimizle bütünleşmek, ailemiz olarak kabul ettiğimiz partimizi büyütmek, partili olmayan yurttaşlarımıza partimizi ve programımızı doğru bir şekilde anlatmak, partimizle ilgili yalan-yanlış bilgilerden kaynaklı önyargıyı ortadan kaldırıp yerelde ve genelde CHP’yi iktidara taşımak zorundayız. Çünkü ekonomik sorunlarla boğuşan halkımızı refaha kavuşturacak, bulunduğu coğrafyada savaşın eşiğinde gelen ülkemizdeki iç ve dış barışı, huzur ortamını sağlayacak, insanları etnik kökenine, dini inancına, siyasi görüşüne bakmadan kucaklayıp, Türkiye’yi gülümseyen insanların yaşadığı bir ülke haline getirecek tek parti CHP’dir. Bu yüzden de partimizi yerelde ve genelde iktidara taşımak için her an seçim olacakmış gibi çalışmak zorundayız” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni üye kampanyasında hedeflenen rakam üçe katlandı

Yeni üye kampanyasında hedeflenen rakam üçe katlandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık