Ana Sayfa Siyaset CHP adayları Göçhan ve Bulut, ÇGC'de

CHP adayları Göçhan ve Bulut, ÇGC'de

CHP Adana milletvekili adayları Burhanettin Bulut ve Nesrin Göçhan, ÇGC'yi ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2015 Salı 19:19
CHP adayları Göçhan ve Bulut, ÇGC'de

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana milletvekili adayları Burhanettin Bulut ve Nesrin Göçhan, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret ederek, Başkan Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. CHP adayları, “Adana’da birinci, Türkiye’de ise en fazla oyu alan parti olacağız” dedi.

 

 

‘KİMYAMIZ BOZULDU’

 

1 Kasım seçim çalışmalarını paylaşan CHP adayları Bulut ve Göçhan, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Genel Sekreter Ömer Üney ve yönetim kurulu üyeleri Aliye Gültekin ile Halil Akılevi’nin hazır bulunduğu ziyarette, Adana’da birinci parti olacaklarını yineledi. 1 Kasım  seçimlerinde halkın gereken sağduyuyu göstereceğine  inandığını belirten Bulut, “Tek umut, CHP’dir” diye konuştu. Ekonomi, iç güvenlik başta olmak üzere Türkiye’nin her alanında sıkıntılar yaşandığını ileri süren Bulut, yaşanan sürecin toplumun kimyasını bozduğunu savundu. Bulut, “Çocuklarımızın yarınları, ülkemizin geleceği için dargınlıkları, küslükleri bir kenara bırakıp, CHP çatısı altında buluşma zamanıdır” dedi.

 

‘CHP, GEREĞİNİ YAPTI’

 

Bulut, şunları kaydetti” Türkiye genelinde yaşanan sıkıntı, Adana genelinde de kendini ağır bir şekilde gösteriyor.7 Haziran genel seçimleri sonrasında CHP, ülkede barışı, ekonomik refahı sağlayacak, toplumu huzura kavuşturacak geniş tabanlı bir koalisyon hükümetinin kurulması için elinden gelen tüm çabayı göstermesine karşın AKP’nin ve MHP’nin bir koalisyon kurma yönündeki isteksizliği nedeniyle hükümet kurulamadı. Karar verici toplumdur. Önünde 4 parti seçeneği var. Biri, kendini Kürt kimliğinden aşamamış, diğeri iktidar olma hedefini gütmeyen, Başbakanlık teklifini elinin tersiyle çeviren ama her konuda da AKP’ye destek veren bir parti.

Diğerini anlatmaya bile gerek yok zaten. Burada bir tek CHP var. Tek umut ve çare CHP’dir”

 

‘ANAP ÖRNEĞİ GİBİ’

Türkiye’nin oldukça sıkıntılı bir süreçten geçtiğinin altını çizen Bulut, ülkede barış ortamını sağlayacak ve sorunları çözecek partinin CHP olduğunu söyledi. Erken genel seçimlerin ülkenin ve Cumhuriyetin geleceği açısından yaşamsal öneme sahip olduğunu vurgulayan Bulut, şöyle devam etti” CHP’nin 7 Haziran’daki başarılı çalışmaları, koalisyon sürecindeki sorumlu tavrı, 1 Kasım’da Türkiye genelinde karşılık bulacaktır. 7 Haziran’daki tablo, 1 Kasım seçimleri için Adana’da tersine dönecek. CHP Adana’da birinci olacak. Geçmişte ANAP örneğinde yaşandığı gibi birçok parti ve partili, oylarını CHP’de birleştirecek.”

 

CHP Adana milletvekili adayı turizimci Nesrin Göçhan da partide örgütlü çalışmaları çok önemsediklerine, sıralamanın önem taşımadığına dikkat çekti. Ülkenin her alanda zor bir süreçten geçtiğini hatırlatan Göçhan, özellikle ekonominin bacasız sanayisi olan turizmin ciddi sıkıntılarla mücadele ettiğini söyledi. ‘Başarıyı parti örgütüyle birlikte yapılan çalışmaların getirecek’ diyen Göçhan, şöyle konuştu ”Bizim için sıralama önemli değil, hangi sırada olursak olalım CHP sıralarından olmak bizim için büyük bir onurdur. Önemli olan ne kadar çok milletvekili göndermemiz olacak. Örgütsüz şekilde çalışma olmaz. Ben örgütü çok önemsiyorum. Örgütle hareket etmek, çalışmalara katılmak çok önemli. Başarıyı, parti örgütüyle birlikte yapılan çalışmalar getirir.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Mehmet Ay'dan ilçe ziyareti

Başkan Mehmet Ay'dan ilçe ziyareti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık