Ana Sayfa Siyaset CHP elektrik zammının peşine bırakmıyor

CHP elektrik zammının peşine bırakmıyor

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, elektriğe yapılan zammın halktan gizlemeye çalışan EPDK Başkanı’nın sözlerine sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2016 Perşembe 10:51
CHP elektrik zammının peşine bırakmıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, elektriğe yapılan zam oranının enflasyon oranının üç katı olduğunu belirterek, “Elektrik faturaları halkımızı çarpmaya devam ediyor” dedi.  Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı’nın gizli zammı kamuoyundan saklamak için “halkın faturaları doğru okuyamadığı” şeklinde ucube bir açıklama yaptığını aktaran Barut, “Türk halkını ‘Okuduğunu anlamaz’ diye niteleyen EPDK Başkanını derhal istifa etmelidir. Dağıtım şirketlerinin gelirlerini üçe katlayacak zam uygulaması da derhal geri çekilmelidir” diye konuştu.

ELEKTRİĞE ZAM ENFLASYONUN ÜÇ KATI OLDU

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ülkede enflasyon oranının yüzde 8 olduğunu anımsattı. Yaşamın her alanında kullanılan ve insan yaşantısının olmazsa olmazlarından olan elektrik fiyatlarına enflasyon oranını yaklaşık üçe katlayan oranda zam yapıldığını dile getiren Barut, “Elektrik fiyatlarına enflasyon oranında zammı az gören siyasal iktidar dağıtım, iletim, perakende hizmet, sayaç okuma bedellerine yüzde 280’e varan zam yapmıştır. Bu artış 2015 yılında 100 TL olan aynı sarfiyattaki elektrik faturamızı 125 TL’ye yükseltmiştir. Bu şu anlama gelmektedir; elektriğe zam enflasyonun 3 katı olmuştur” şeklinde konuştu.

“TÜRK HALKINI AŞAĞILAYAN EPDK BAŞKANI İSTİFA ETMELİ”

Üç kat varan zammı kamuoyundan saklamaya çalışan EPDK Başkanı’nın halkın faturaları doğru okuyamadığı yönünde yaptığı açıklamayı “ucube” olarak tanımlayan Barut, EPDK başkanına seslendi:

“Türk halkı okuduğunu çok iyi anlar. Türk halkını ‘Okuduğunu anlamaz’ diye niteleyen EPDK Başkanını kınıyoruz.  Türk halkını bu sözlerle aşağılayan EPDK Başkanı derhal istifa etmelidir ve dağıtım şirketlerinin gelirlerini üçe katlayacak bu zam uygulaması derhal geri çekilmelidir. Bu haksız zam geri çekilmediği taktirde hukuki yollara başvuracağız.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kuşdemir’e il başkanlığı görevi

Kuşdemir’e il başkanlığı görevi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık