Ana Sayfa Siyaset CHP, ‘Hayır’lı bir sonuç için çalışıyor

CHP, ‘Hayır’lı bir sonuç için çalışıyor

CHP Adana İl Örgütü, rejim değişikliğini öngören anayasa değişikliği paketinin AKP’li ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla TBMM’den geçmesinin ardından, referandum olasılığına karşı örgüt dinamiklerini harekete geçiriyor.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2017 Cuma 16:06
CHP, ‘Hayır’lı bir sonuç için çalışıyor

Eski il başkanlarıyla olası bir referandumda yapılması gereken çalışmalar ve çalışma yöntemleri konusunda görüş alışverişinde bulunan İl Başkanı Ayhan Barut, CHP’li belediye meclis üyeleriyle de bir araya geldi. Meclis üyelerinin seçildikleri ilçelerde doğrudan insanlarla diyalog halinde olan kamu görevlileri olduğunu belirten Barut, “Meclis üyelerimiz, partimizin önemli kanaat önderleridir. Tek adamlığa karşı verdiğimiz mücadelede olası referandumdan ‘hayır’ çıkması için önemli bir rol oynayacaklar” dedi.

CHP’YE BÜYÜK SORUMLULUK DÜŞÜYOR

İl Başkanı Ayhan Barut, olası referanduma hazırlık çalışmaları kapsamında CHP Adana İl Başkanlığı Toplantı Salonu’nda iki ayrı toplantıda CHP’li meclis üyeleriyle bir araya geldi.  Kanla, gözyaşıyla, bin bir emekle, büyük bedeller ödenerek kurulan Cumhuriyetin ortadan kaldırılmak istendiğini kaydeden Barut, kurucu parti olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne bu süreçte büyük bir sorumluluk düştüğünü vurguladı. 

ÇOCUKLARIMIZA BORÇLUYUZ

İlk tur oylamaları tamamlanan anayasa değişiklik paketiyle halk egemenliğinin saraya verilmek istendiğini aktaran Barut, “Olası referandumda rejim değişikliği oylanacak. Çağdaşlığı, demokrasiyi, hak ve özgürlükleri temel alan parlamenter demokrasiyi korumak, ülkemizi çağdaş bir geleceğe taşımak gibi bir sorumluluğumuz var. Bunu çocuklarımıza borçluyuz. Bu, bir siyasi partinin değil tüm Türkiye’nin, her bir yurttaşın meselesidir. Bu, partiler üstü bir memleket meselesidir” diye konuştu.

CUMHURİYETE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir ferdinin bu süreçte aktif rol alması gerektiğinin altını çizen Barut, belediye meclis üyelerinin de referandumdan ‘hayır’ çıkması noktasında önemli bir rol oynayacağını ifade etti. Barut, “Sadece CHP’lilerin değil, ülkenin ve çocuklarının geleceğinden endişe duyan, Cumhuriyete ve Cumhuriyet devrimlerine bağlı, çağdaşlığı yaşam felsefesi olarak benimsemiş, vatansever, bağımsızlık, özgürlük ve vatan toprakları için gözünü kırpmadan canını vermiş şehitlere  saygısı olan partili, partisiz herkesin bu süreçte etkin rol alması gerekiyor. Kentin en ücra köşelerinde yaşayan yurttaşlarımıza dahi ulaşıp, anayasa değişikliğinin sakıncalarını anlatmalıyız” ifadelerini kullandı.

Meclis üyeleri de referandum sürecinde yapılması gereken çalışmalar ve bu çalışmalara ilişkin yöntemler hakkında görüşlerini aktardılar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni üye kampanyasında hedeflenen rakam üçe katlandı

Yeni üye kampanyasında hedeflenen rakam üçe katlandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık