Ana Sayfa Siyaset CHP Karaisalı’da örgütlenmeye ağırlık verecek

CHP Karaisalı’da örgütlenmeye ağırlık verecek

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Karaisalı’da örgütlenme çalışmalarına ağırlık vereceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Mart 2016 Cuma 11:40
CHP Karaisalı’da örgütlenmeye ağırlık verecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP’yi Karaisalı’da hak ettiği yere getirmek için İl ve ilçe örgütü, kadın ve gençlik kolları, milletvekilleriyle birlikte yoğun bir çalışma programı uygulayacaklarını söyledi. Özellikle kırmızı biber üretimiyle bilinen Karaisalı’da üreticilerin girdi maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle sıkıntılar yaşadığını vurgulayan Barut, üreticileri güçlendirip ürünlerini daha kolay pazarlayabilmelerini sağlayacak birliklerin ve kooperatiflerin kurulması gerektiğini ifade etti.

“EL ELE VERİP ÇALIŞACAĞIZ”

CHP Karaisalı İlçe Danışma Kurulu dün ilçe başkanlığında yapıldı. Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan ve İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz’ın da katıldığı danışma kurulu toplantısının açış konuşmasını yapan İlçe Başkanı İlhan Şahin, örgütlenme çalışmaları ve önümüzdeki dönemde yaşama geçirmeyi planladıkları projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Partililerin örgütlenme çalışmalarına katılımının CHP’nin oy oranının artması konusunda çok önemli olduğunu dile getiren Şahin, “El ele verip, birlikte çalışarak başarabiliriz” dedi.

“CHP’Yİ KARAİSALI’DA HAK ETTİĞİ KONUMA GETİRECEĞİZ”

CHP’nin Karaisalı’da hak ettiği konumda olmadığını dile getiren CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ise Karaisalı’nın kendi nüfusundan çok daha fazlasının Adana kent merkezinde yaşadığına dikkati çekti. Bu bağlamda Karaisalı’nın kent merkeziyle güçlü bağlarının olduğunu belirten Barut, CHP’yi Karaisalı’da hak ettiği konuma getirmek için il, ilçe örgütleri, kadın, gençlik kolları ve milletvekilleriyle birlikte yoğun bir çalışma programı uygulayacaklarını kaydetti.

“ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERECEĞİZ”

Karaisalı’da örgütlenme çalışmalarına ağırlık vereceklerini belirten Barut, özellikle gençleri ve kadınları CHP’ye kazandırmak için çaba göstereceklerini kaydetti.  Karaisalı’ya daha sık geleceklerini ve ilçede gidilmedik köy mahalle bırakmayacaklarını vurgulayan Barut, “CHP’yi iktidara taşımak için ne gerekiyorsa yapacağız” diye konuştu.

“AKP İKTİDARI EN BÜYÜK DARBEYİ TARIMA VURDU”

AKP’nin 13 yıllık iktidarında en büyük darbeyi tarıma vurduğunu ifade eden İl Başkanı Barut, uygulanan politikalar nedeniyle çiftçilerin üretimden vazgeçmeye başladığını söyledi. Girdi maliyetlerinin yüksekliği ve desteklerin yeterli düzeyde olmaması nedeniyle kırsalda tarımla uğraşan halkın büyük bir bölümünün kente göç emek zorunda kaldığını anlatan Barut, CHP iktidarında tarımın hem kent hem de ülke ekonomisinin lokomotifi haline getirileceğini söyledi.

“CHP ÜRETİCİ BİRLİKLERİNE DESTEK VERECEK”

Tarımın Türkiye için vazgeçilmez unsurlardan biri olduğunun altını çizen Barut, Karaisalı’da tarımla uğraşan üreticinin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti. Barut, “Karaisalı’da üretici birliklerinin ya da kooperatiflerinin kurulup ürününü daha rahat pazarlayabileceği olanakların yaratılması gerekiyor. CHP Adana İl Örgütü olarak bu konuda üzerimize düşün görevi yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AKP “saltanat, imtiyaz, itaat” takımı…

AKP “saltanat, imtiyaz, itaat” takımı…

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık