Ana Sayfa Siyaset CHP Milletvekili Demirçalı: "Adanalılar sandıkta hesap soracak"

CHP Milletvekili Demirçalı: "Adanalılar sandıkta hesap soracak"

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, CHP’nin yerel seçimlerde Adana genelinde başarılı sonuç alacağını belirterek, "Adanalılar sandıkta hesap soracak" dedi.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2014 Cuma 12:32
CHP Milletvekili Demirçalı:

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret eden Ali Demirçalı, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Başkan Yardımcısı Sait Güleç, Genel Sekreter M.Ömer Üney ve Yönetim Kurulu Üyesi Mutlu Mete ile görüştü.

Türkiye’de iktidarın yolsuzluklar başta olmak üzere ayrıştırma ve basın özgürlüğüne vurduğu darbe nedeniyle halk tarafından benimsenmediğini ifade eden Ali Demirçalı, “30 Mart tüm Türkiye ve özelde Adana için milad olacak. Halkımız CHP kadrolarına olan güveni ve inancıyla ülkemizin, Adana’nın düzlüğe çıkmasına vesile olacak” dedi.

Son 10 yıldır iktidar partisi eliyle Adana’nın her alanda geri bırakıldığını savunan Ali Demirçalı, “Adanalılar artık kendilerine yapılan haksızlığı sorguluyor. Vatandaşlarımız sandıkta iktidara dersini vermenin hesabını yapıyor. Adana geri kalmışlığı hak etmiyor. Adana, iktidar partisi tarafından yıllardır cezalandırıldı. Vatandaş bunun bilinciyle hareket edecek” diye konuştu.

Konuşmasında partililerine de seslenen Demirçalı, “CHP’liler adaylarına sahip çıkacak. Partimiz önce yerelde sonra genelde iktidar olacak. İçimizdeki kırgınlıklar ve küskünlükleri bir kenara bırakacağız. Adaylarımıza dört elle sarılacağız. Belediye meclis üyeliklerinde ve belediye başkanlıklarında başarılı sonuçlar alacağız. Bu gerçekliğin bilinciyle hareket edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Ziyareti için Ali Demirçalı’ya teşekkür eden ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ise Adana milletvekillerinin basının içinde bulunduğu zor şartları TBMM çatısı altında sorgulaması çağrısında bulundu. Ali Demirçalı’nın gazetecilere verdiği önemin bilincinde olduğunu dile getiren Esendemir, “Sorunlarımızı size rapor halinde sunacağız. Bu sorunların çözümü için mücadele edeceğinize inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık