Ana Sayfa Gündem CHP’de 23 Nisan coşkusu

CHP’de 23 Nisan coşkusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü, resmi törenlere getirilen kısıtlamalar nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kendi etkinlikleriyle coşku içinde kutlayıp, çocukların mutlu bir gün geçirmesi için seferber oldu.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2016 Pazartesi 00:00
CHP’de 23 Nisan coşkusu

CHP Adana il ve ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kolları, Adana milletvekilleri Zülfikar İnönü Tümer, Aydın Uslupehlivan, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediye meclis üyeleri, partililer ve Cumhuriyet’ten yana olan yurttaşların geniş katılımıyla ilk etkinlik Atatürk Parkı’nda gerçekleştirildi.

İl Başkanı Ayhan Barut, il başkan yardımcıları Zeliha Divarcı ve Nazlı Pınar Ünlü ile birlikte Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, arkadaşları ve şehitler anısına Atatürk anıtına çelenk sunduktan sonra katılımcılar saygı duruşunda bulunup hep birlikte İstiklal Marşı’nı söyledi.

23 NİSAN 1920 TARİHİNİN ÖNEMİ

İl Başkanı Barut, burada yaptığı konuşmada Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 tarihinde açıldığını anımsatarak, “Bu nedenle 23 Nisan, emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesi vermiş halkımız için büyük bir öneme sahiptir” dedi.

“23 NİSAN BAĞIMSIZLIK, DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKTÜR”

TBMM’nin açılmasıyla demokrasi ve bağımsızlık yolunda önemli bir adım atıldığını, kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet rejiminin de bu temel üzerine inşa edildiğini kaydeden Barut, “23 Nisan, ulusal egemenlik, bağımsızlık, demokrasi ve özgürlüktür. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, böylesine önemli bir günü çocuklara armağan ederek çocukların ne kadar önemli olduğuna işaret etmiştir. Bugün 50’ye yakın ülkeden ülkemize gelen çocuklarının coşkuyla kutladığı 23 Nisan Çocuk Bayramı Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bıraktığı bir dünya mirasıdır” diye konuştu.

“ÜLKEMİZİN KURULUŞ FELSEFESİNDEN ASLA TAVİZ VERMEYEC EĞİZ”

Çocukların Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği olduğuna işaret eden Barut, “Çocukların bilimi, teknolojiyi, aklı ve öngörüyü esas alarak hayata hazırlanmalarına olanak sağlamak en önemli görevlerimizden biridir.  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin mensupları olarak ülkemizin kuruluş ve kurtuluşunu sağlayan Atatürk ve arkadaşlarının geleceğe ışık tutan eylem ve fikirlerini, laikliği, cumhuriyeti, bağımsızlığı, halk iradesini, demokrasiyi savunmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz.  Çocuklarımıza çağdaş, daha refah, yaşanabilir bir ülke bırakmak, için ülkemizin kuruluş felsefesinden de asla taviz vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

ŞEHİTLER ANILDI

Barut, konuşmasının sonunda çocukların bayramını kutladı, bağımsızlık uğruna gözlerini kırpmadan yaşamlarını hiçe sayıp bin bir emekle Cumhuriyeti kuran Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları ile şehitleri andı.

ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU İÇİN SEFERBER OLDULAR

CHP Adana İl Örgütü gün içinde de Atatürk portresi baskılı tişörtleri Sevgi Evleri’nde kalan çocuklara dağıtarak, çocuklara Atatürk sevgisini aşıladılar.

İl Başkanı Barut, milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ve il yöneticileri Acıbadem Adana hastanesinde tedavi gören lösemili çocukları ziyaret edip oyuncaklar ve Atatürk baskılı tişörtler armağan ederek, çocuklara 23 Nisan coşkusunu yaşattılar.

İl Gençlik Kolları da Yumurtalık, Ceyhan ve Kozan’da çocuklara boyama kitapları, oyuncaklar, balonlar armağan edip, palyaço gösterileri yaparak çocukların mutlu bir gün geçirmeleri için çaba gösterdiler.

CHP örgütleri Seyhan, Çukurova ve Karataş belediyelerinin etkinliklerine de destek vererek örgütsel dayanışmanın güzel bir örneğini sergilediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık