Ana Sayfa Siyaset CHP'de Ramazan Ağar potada

CHP'de Ramazan Ağar potada

CHP’den Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için sürpriz bir isim gündeme geldi

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2017 Pazartesi 00:00
CHP'de Ramazan Ağar potada

2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde CHP’de işler karışmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi’ne talip olduğunu resmi olarak açıklayan Aziz Elbek ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in dışında aday adayı olmasına kesin gözü ile bakılan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve CHP İl Başkanı Ayhan Barut’a yeni bir rakip geldi. Bu isim de uzun yıllar Adana’da Yol İş Sendikası yöneticiliği yapan ve halen Ankara’da Yol İş Genel Başkanlığı ve TÜRK-İŞ Genel Muhasipliği yapan Ramazan Ağar.

ADANA’DA GÖRÜŞMELER BAŞLAMIŞ

Ramazan Ağar’ın CHP’den Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması için devreye girenler arasında CHP’nin İstanbul Milletvekilliğini yapan ve Basın İş Sendikası’ndan gelen ve bir dönem de CHP’de Genel Başkan Yardımcılığı yapan Yakup Akkaya olduğu öğrenildi. Ramazan Ağar’ın mevcut adayların dışında CHP’ye başta Demokrat Parti ve MHP olmak üzere diğer siyasi partilerden de oy getireceğini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşmelerde ön plana çıkaran Ağar’ı destekleyen ekibin gayretlerinin arttığı ifade ediliyor.

YERLİ ADAY TEZİNİ ÖNE SÜRÜYORLAR

Bu arada CHP’deki Ramazan Ağar’ın Ankara ekibinin Adana’daki bazı belediye meclis üyeleri de diyaloga geçerek ‘Ağar aday olur ise sonuç ne olur?’ sorusuyla nabız yokladığı ve Ağar’ın isminin kamuoyu önünde gündeme gelmesi adına çalışmaların yapıldığı öğrenildi. Ramazan Ağar’ın anne tarafından Kozanlı, baba tarafından da Ceyhanlı olması ve yerli kesime hitap eden yapısıyla siyasi dengeleri de sağlayacak bir yapıya sahip olduğu ifade edilerek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na böyle pazarlandığı kaydediliyor.

YORUMLAR
 • yorum2017-10-13 16:22:08İsmet aydemir

  Daha neler olacak algi operasyonu başladı asıl adayım diyenler dururken ağardı beyazdı karaydi bu ne ya seçim alınacak aday soner cetin iken başka aday aramaya ne gerek var

 • yorum2017-10-12 03:04:1901

  CHP ADAYI ZEYDAN KARALAR YAKIŞIR. RAMAZAN BEY İYİ BİRİ AMA OLMAZ..

 • yorum2017-10-09 23:06:45yasiya tas

  Ramazan bey bildigim kadar Erzurumludur.Omrunde birkere sola oy vermemistir.Ozunde iyi bir arkadas olabilir ama bizim partimize getirisi olacagini dusunmuyorum.kimler bu isin icindeyse kendi islerine niye bakmazlarda hep sagdan medet umarlar.Bizim kendi partimizden adaylarin getirisi niye olmasin,adam gibi halkin icine insinler pazarlamayi yapanlar bakin oluyormu olmuyormu ayip be.Kactane adayimiz varken sagdan adam aramak kimin haddine ya yeter.iste ZEYDAN BASKAN ADAM gibi adam seyhanda .

 • yorum2017-10-09 17:23:36Ahmet aydin

  Adananın tozunu topragini solumus her kesime hitap edebilicek adam gibi adam ayhan barut

 • yorum2017-10-09 14:20:00HASAN YILTAY

  ADANANIN YERLİSİ OVANIN ÇOCUGU AYHAN BARUT EN İDEAL ADAY DİYORUM

 • yorum2017-10-09 13:05:05Mustafa kara

  Bu nasıl bir ufku darlıktır. Yahu siz hiç vatandaşın nabzını yoklamayacamısınız. El insafff. Adananın içinde yaşayıp sıkıntıları dile getirecek ve sonlandıracak birisi lazım.

 • yorum2017-10-09 12:33:33Atilla küçükşahin

  Chp yerelde ne çekti ise parti tabanı ile ilişkisi olmayan adaylardan çekti.
  Kesinlik ile kabul edilecek bir durum değil.
  Chp nin kendi evlatları anakenti almaya yeter yeterki erkenden açıklansın adaylık lar...
  Benim gönlümden geçen isim Soner çetin.

 • yorum2017-10-09 09:26:02Garip arslan

  Olmaz.Adanaya halen Adana'da yaşayan bir aday lazım.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni üye kampanyasında hedeflenen rakam üçe katlandı

Yeni üye kampanyasında hedeflenen rakam üçe katlandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık