Ana Sayfa Gündem CHP'li Bulut “muhtarları" dinledi...

CHP'li Bulut “muhtarları" dinledi...

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Seyhan’da muhtarları ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2021 Perşembe 16:49
CHP'li Bulut “muhtarları

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Seyhan Pınar Mahallesi Muhtarı Saniye Çelik’i, Namık Kemal Mahallesi Muhtarı Ayşegül Güngör’ü, Cemalpaşa Mahallesi Muhtarı Nercin Cevher’i ve Reşatbey Mahallesi Muhtarı Zübeyde Nüvit Kara’yı ziyaret etti. Bulut, ziyareti sırasında Adana Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ata Ürün, Gürselpaşa Mahalle Muhtarı Bünyamin Çapar ve Yenimahalle Muhtarı İdris Demir'le de bir araya geldi.

Muhtarların mahallelerde devlete açılan ilk kapı ve çözümün ilk adresi olduğunu belirten Bulut; muhtarların özlük hakları, yardımcı personel eksikliği gibi konularda sıkıntılar yaşadığını ve aldıkları maaşın muhtarlık giderleri için bile yeterli olmadığını söyledi.

Bulut, muhtarların mahallelerindeki her sorunla birebir ilgilenme gayreti içinde olduklarını fakat yardımcı personel eksikliği yüzünden muhtarlıktan ayrılamadıklarını belirtirken şu sözlere yer verdi:

“Muhtarlarımız mahallelerindeki sorunlarını tespit etmek ya da resmi kurumlarla toplantı gibi işleri yüzünden muhtarlıktan ayrıldığı zaman, mecburen kapısını kapatıp gidiyor. Bu noktada muhtarlarımızın takip ettiği işlerin aksamaması adına mutlaka bir yardımcı personelin devlet tarafından verilmesi gerekiyor.

Asgari ücretin bile altında maaş alarak görev yapan muhtarların tüzel kişiliği yok, yetkisiz yetkili kişiler konumundalar. Binalarının elektrik, su, doğalgaz gibi her türlü giderlerini de kendileri tarafından karşılanıyor.

Muhtarlarımızla bire bir iletişim halinde, hem muhtarlarımızın sorunlarını hem de Adana’mızın her mahallesinin sorununu çözme gayreti içerisindeyiz. Özveriyle çalışan muhtarlarımızın sorunlarının çözümü için de elimizden geleni yapacağız.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  Grip aşılarına ne oldu?

 Grip aşılarına ne oldu?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık