Ana Sayfa Spor Cimnastik İl Spor Okulları İlgi Oldukça Fazla

Cimnastik İl Spor Okulları İlgi Oldukça Fazla

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan “Cimnastik İl Spor Okulları” kursu eğitimleri devam ediyor.

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2018 Salı 10:01
Cimnastik İl Spor Okulları İlgi Oldukça Fazla

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Bölge Cimnastik Antrenörü Özlem Düyanlı, Menderes Spor Salonu bünyesinde bulunan Cimnastik Salonu’nda gerçekleştirdikleri “Cimnastik İl Spor Okulları”na toplam 400 öğrencinin katıldığını söyledi.

Büyük ilgi gösterilen kursta hafta içi 5 gün çalışma yaptıklarını ifade eden Düyanlı, sözlerine şöyle devam etti:

 "Tüm sporların başlangıcı ve temelini cimnastik oluşturur. Küçük yaş grubunda çocukların yapabileceği en iyi spor cimnastiktir. İl spor merkezine gelen öğrenciler hem eğlenip hem öğreniyorlar. 5-13 yaşındaki çocukları fazla sıkmadan eğlenebileceği şekilde oyunsal programlar uyguluyoruz. Bu sayede en üst düzeyde verim alıyoruz. Antrenmanlarımız çok zevkli geçiyor. Kursta başarı gösteren ve devamsızlık yapmayan yetenekli sporcuları kulüplere kazandıracağız.”

Düyanlı, "Açma, germe, esnetme ve koordinasyonun yanı sıra sporcu sağlığı, beslenmesi ve öğrencilerin daha çok sosyalleşmesi için çalışmalar yapıyoruz. Kurslarımıza düzenli gelen öğrencilerin gelecekte iyi birer sporcu olacaklarına inanıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Pınar Süt, Gözde Güngör, Sibel Öndüzenciler ve Esra Pekçabuk birlikte öğrencilere cimnastiğin genel kurallarını öğrettiklerini kaydeden Düyanlı, sporcu ailelerin yakın ilgisinin kendini mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adana Demirspor geri döndü

Adana Demirspor geri döndü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık