Ana Sayfa Yaşam City Butik Hotel’de “Güvenli Turizm Sertifikası” aldı

City Butik Hotel’de “Güvenli Turizm Sertifikası” aldı

Adana’da konaklama alanında faaliyetlerini sürdüren City Butik Hotel’de dünya genelinde salgın haline gelen Korona virüs Covid-19 pandemisine karşı belirlenen gereklilikleri yerine getirerek “Güvenli Turizm Sertifikası” aldı.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2020 Perşembe 14:52
City Butik Hotel’de “Güvenli Turizm Sertifikası” aldı

Adana’da konaklama alanında faaliyetlerini sürdüren City Butik Hotel’de dünya genelinde salgın haline gelen Korona virüs Covid-19 pandemisine karşı belirlenen gereklilikleri yerine getirerek “Güvenli Turizm Sertifikası” aldı. Otel işletmecisi Kaan Aslan, “Bizde otel olarak belge alma zorunluluğumuz olmamasına rağmen müracaat ederek yetkili kuruluştan sertifikamızı aldık. En iyi ve tedbirli bir şekilde müşterilerimizi ağırlamaya devam ediyoruz” dedi.

 

Kaan Aslan, ülkemizde de bu manada turizm alanında hummalı ve programlı bir çalışma yapıldığını belirterek, sektörün, çalışanların ve tedarikçilerin bu süreçten en az zararla çıkabilmeleri için devlet ile sektör arasında yapılan çalışmalarda uluslararası turist akışının sekteye uğramaması için yoğun bir tempo harcandığını kaydetti.

 

Denetimler başarı ile tamamlandı

 

Pandemi sürecinin turizm sektöründe daha fazla olumsuz sonuçlar doğurmaması için, turizm camiasının da her zaman olduğu gibi bir kez daha elini gönüllü olarak taşın altına koyduğunu anlatan City Butik Otel İşletmecisi Kaan Aslan, “Hep beraber sağlık güvenliği, hijyen ve bunlara paralel birçok hususu protokollere bağlayıp, bu bağlamda bir disiplin hiyerarşisi içerisinde dünya'da ilk örneklerinden olan Güvenli Turizm Sertifikasyon programı kapsamında Kültür ve Turizm bakanlığımızın mihmandarlığında ve diğer bakanlıklarımızın da sürece katkılarıyla birlikte konaklama, yeme-içme ve rekreasyon (otel, restoran, kafe ve eğlence merkezi işletmeciliği), iş programında belirtilen uygulamalar süresinde hijyen ve sağlık denetimi, uygunluk değerlendirmesi yapılması ve bunlara ilişkin raporların düzenlenmesi içerikleri hayata geçirildi ve bir takım kriterler meydana getirildi” diye konuştu.

 

  

Kaan Aslan, kendilerinin de City Butik Otel olarak turizm sektöründe şehir otel işletmeciliği yapmaları nedeniyle Güvenli Turizm sertifikasyonu için alanında uzman bir kuruluş olan Control Union öncülüğünde başlattıkları sertifikasyon sürecinde bütün tedbirleri eksiksiz olarak yerine getirdiklerini anlatarak, denetçilerin uyguladıkları yönetimleriyle birlikte Adana'da "Güvenli Turizm Sertifikasını" Adana City Butik Hotel işletmelerine kazandırdıklarını sözlerine ekledi.    

    

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Türkiye aşılamada dünyada 12’nci sırada

Türkiye aşılamada dünyada 12’nci sırada

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık