Ana Sayfa Gündem Çocuklarımız yatağına aç girmeyecek

Çocuklarımız yatağına aç girmeyecek

Seyhan eski Belediye Başkanı Zeydan Karalar döneminde uygulamaya konulan ancak daha sonra suiistimaller yapıldığı yönündeki belediye meclis üyelerinin iddiaları üzerine Başkan Akif Akay tarafından askıya alınan Seyhan Halk Kart uygulaması revize edilerek yeniden hayata geçirildi.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2019 Cuma 15:12
Çocuklarımız yatağına aç girmeyecek

Seyhan eski Belediye Başkanı Zeydan Karalar döneminde uygulamaya konulan ancak daha sonra suiistimaller yapıldığı yönündeki belediye meclis üyelerinin iddiaları üzerine Başkan Akif Akay tarafından askıya alınan Seyhan Halk Kart uygulaması revize edilerek yeniden hayata geçirildi. 2 bin 500 kişiye 250 lira değerinde olmak koşulu ile dağıtılacak olan Halk Kart uygulaması ile çocuklar artık yataklarına aç girmeyecek. Bu iddianın sahibi olan Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, yoksulluğu yenecek projelere imza atmaktan da mutluluk duyduklarını söyledi.

Seyhan Oteli’nde bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Akay, daha önce dağıtılan Halk Kart uygulaması sırasında 3 ya da 4 kıstas alınan madde üzerinden araştırma yapılarak hak sahiplerinin tespit edildiğini söyledi. Yeni revize edilen listenin belirlenmesinde ise 24 kriterin tek tek incelenerek hata yapmamak adına çalıştıklarını kaydeden Başkan Akay, kart sahiplerinin sosyal durumlarının, ekonomik durumlarının iyi tespit edilmesinde belediye personellerinin titiz davrandığının da altını çizdi.

 

İÇERİĞİ GÜÇLENDİRİLMİŞ HALK KART TANITILDI

CHP’nin Aile Sigortasının yerel yönetimlerdeki uygulaması olan Halk Kart’ın güçlendirilmiş içeriği,  Seyhan otelde düzenlenen toplantıyla; kamuoyuna tanıtıldı. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay başta olmak üzere Belediyenin ilgili Başkan yardımcıları ve Müdürleri, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Adana Şube Başkanı Mustafa Boz, bazı gazetelerin imtiyaz sahipleri, Genel Yayın yönetmeleri, Haber Müdürleri veya Muhabirleri katıldı.

HALK KART KİŞİYE DEĞİL, HANEYE VERİLECEK

Tanıtım toplantısında ilk olarak kürsüye gelen Seyhan Belediyesi Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rukiye Çinkılıç, daha önce kişiye verilen Halk Kart’ın bundan sonra haneye verileceğini böylece daha fazla haneye katkı sunmuş olacaklarını kaydetti.  Halk Kart’ın 1 yıl süreliğine verileceğini kaydeden Çinkılıç “Halk Kart verdiğimiz hanedeki mevcut bilgileri değerlendirerek, işsiz varsa kurslar verip eğiteceğiz. Onları çalışma hayatına katabilmek için çalışmalar yapacağız” dedi.

AKAY “ASIL HEDEF; ÜRETEN, ÜRETTİĞİNİ HAKÇA BÖLÜŞEN BİR TOPLUM”

Sosyal Belediyeciliği her alana yaymak için çaba harcayan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da sadaka kültürünün doğru olmadığını asıl hedefin üretim olduğunu kaydetti. Seyhan Belediyesi’nin kendi ihtiyaçlarını ürettiğini ifade eden Başkan Akay şöyle konuştu;

“Bizim asıl hedefimiz üreten ve ürettiğini hakça bölüşen bir toplumdur. Bunun için projeler üretiyoruz. Biz ihtiyacımız olan boya ve çiçekleri kendimiz üretiyoruz. İçeriği güçlendirilmiş Halk Kart sahibi işsiz aile fertlerini kurslarımız aracılığıyla meslek sahibi yapacağız. Onları üreten bir birey haline dönüştürüp istihdama katılımını destekleyeceğiz. Hedefimiz yoksul halkımıza ‘Balık tutmayı’ öğretmektir. Karşı çıktığımız sadaka kültüründen halkımızı bu şekilde kurtarabiliriz.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Otogarda kalan evsizlere yemek desteği

Otogarda kalan evsizlere yemek desteği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık