Ana Sayfa Ekonomi Ç.Ü. ile SASA'dan ortak proje

Ç.Ü. ile SASA'dan ortak proje

Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü) Rektörlüğü tarafından başlatılan “Kamu – Üniversite - Sanayi İşbirliğini Geliştirme ve Hayata Geçirme Çalışmaları” kapsamında Adana’daki sanayi kuruluşlarını ziyaret eden Ç.Ü. Akademisyenleri ile Adana İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü yetkilileri, Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliğinin gelişmesi adına önemli bir işbirliğine imza attı.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2013 Perşembe 11:45
Ç.Ü. ile SASA'dan ortak proje

Çalışma kapsamında Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Serin ile Adana İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Remzi Özdoğan, ilk olarak geçtiğimiz günlerde SASA Fabrikası’nı ziyaret etmiş ve ortak projeler geliştirilmesi için görüş alışverişinde bulunmuştu. Görüşmelerin ikinci adımı olarak da Çukurova Üniversitesi’ni ziyaret eden SASA yetkilileri ile çalışmada yer alacak akademisyenler, Dekan Prof. Dr. Selahattin Serin başkanlığında düzenlenen ve Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. E. Sultan Giray, Prof. Dr. Halime Ö. Paksoy, Prof. Dr. Bilgehan Güzel, Doç. Dr. Emel Yıldız, Doç. Dr. Çağatay Bayındır ve Yrd. Doç. Dr. Hasan Serin’in de katıldığı toplantıda bir araya geldiler.

 

Üniversite - sanayi işbirliği ve ortak proje geliştirilmesi kapsamında yapılan toplantı sonunda üç konuda ortak proje yapılması kararlaştırıldı. Çukurova Üniversitesi’nden ilgili öğretim üyelerinin, Ocak 2014’te SASA’da düzenlenecek toplantıya katılıp projelerin içeriğiyle ilgili bilgi alışverişinde bulunacağı bildirildi.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Gübre Fiyatlarındaki zam  bir yılda yüzde 80’i geçti

Gübre Fiyatlarındaki zam bir yılda yüzde 80’i geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık