Ana Sayfa Gündem Çukurova Belediye Başkanı Çetin: ”Emek en yüce değerdir”

Çukurova Belediye Başkanı Çetin: ”Emek en yüce değerdir”

Adana’daki 1 Mayıs yürüyüş ve mitingine katılan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “1 Mayıs emek mücadelesinin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Alınteri ve kanla yazılmıştır” dedi.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2014 Perşembe 18:25
Çukurova Belediye Başkanı Çetin: ”Emek en yüce değerdir”

1 Mayıs’ın İşçi Bayramı olarak ilan edilmesinin arkasında, on yıllardır süren kararlı bir mücadelenin olduğuna dikkat çeken Başkan Soner Çetin dün öğleden sonra Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu’da başlayan yürüyüşe katıldı. Türk-İş ve DİSK’li yöneticilerle tokalaşan Çetin, daha sonra Çukurova Belediyesi çalışanlarının yanına giderek halay çekti ve kol kola yürüyüşe devam etti. Çetin, “Sözle, demeç vererek 1 Mayıs’ı kutlamak bize yetmezdi; barış,özgürlük, demokrasi ve adalet için, ‘Emek en yüce değerdir’ demek için işçilerimizle birlikte geldik 1 Mayıs’a” diye konuştu

İŞ KAZALARI CİNAYETE DÖNDÜ

Türkiye’de emekçilerin neredeyse yarısının kayıtsız çalıştığını, sendikaya üye olduğu için on binlerce işçinin işten atıldığını ancak iktidarın bu sorunlar karşısında kayıtsız kaldığını ifade eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bir diğer önemli sorkun da iş kazalarıdır. Ülkemizde iş kazaları artık işçi cinayetlerine dönmüştür. Trafik kazalarıyla boy ölçüşür hale gelmiştir” diye konuştu.

EMEKÇİ KAVRAMI GENİŞLEDİ

Emekçi dendiğinde eskiden akla fabrika işçileriyle köylerdeki marabaların akla geldiğini hatırlatan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Artık emek öyle bir çeşitlenmiştir ki; tarlada, fabrikada, hastanede, gemide, bilgisayar başında, okulda, üniversitede, büroda, evde, direksiyon başında, günde 16-17 saat çalışan bir belediye başkanı bile aslında bir emekçidir” değerlendirmesinde bulundu.

.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hizmet Çıtamızı Daha Yukarı Taşıyacağız

Hizmet Çıtamızı Daha Yukarı Taşıyacağız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık