Ana Sayfa Teknoloji-Bilim Çukurova Üniversiteli Bilim İnsanları Bir İlke Daha İmza Atacak

Çukurova Üniversiteli Bilim İnsanları Bir İlke Daha İmza Atacak

Türkiye’de İlk Kez Çene ve Yüz Bozukluğu Cerrahisi Eğitiminde Kadavra Kullanılacak.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2016 Salı 14:54
Çukurova Üniversiteli Bilim İnsanları Bir İlke Daha İmza Atacak

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Türkiye’de bir ilke daha imza atacak. 17-20 Mart tarihlerinde Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı tarafından Adana’da ‘Çukurova Ortognatik Cerrahi Sempozyumu ve Kadavra Kursu’ düzenlenecek. Türkiye ve yurt dışından birçok bilim insanının katılacağını bildiren Sempozyum Bilimsel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kürkçü ve Bilimsel Sekreteri Doç. Dr. Emre Benlidayı, sempozyum ve kurusun düzenlenmesine destek veren Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’a teşekkür ettiler.

Çukurova Ortognatik Cerrahi Sempozyumu ve Kadavra Kursu 17 Mart’ta Sheraton Oteli’ndeki açılış yemeği ve açılış konuşmalarıyla başlayacak. 18-19 Mart tarihinde de Mithat Özsan Amfisi’nde Prof. Dr. Alexander Gaggl, Dr. Christian Brandtner, Prof. Dr. Sina Uçkan, Prof. Dr. Nedim Özer, Doç. Dr. Mustafa Sancar Ataç,  Prof. Dr. Hakan Tüz, Prof. Dr. Serdar Toroğlu, Öğr. Gör. Dr. Nilgün Alpay kendi alanlarındaki sunumlarını katılımcılarla paylaşacak.

Çܒli Bilim İnsanları Türkiye’de Bir İlke İmza Atacak.

20 Mart tarihinde ise Türkiye de bir ilk gerçekleştirilecek. Türk ve yabancı eğitmen akademisyenler Prof. Dr. Alexander Gaggl, Dr. Christian Brandtner, Prof. Dr. Mehmet Kürkcü, Prof. Dr. Özgür Pektaş, Doç. Dr. Emre Benlidayı ve Doç. Dr. Ufuk Tatlı iki bölüm hailinde kadavra üzerinde eğitim verecek.

Çene ve yüz bozukluğu (Ortognatik) cerrahisinde hizmet veren Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Türkiye’de bu alanda kadavra üzerinde ilk kez eğitim veren klinik olma özelliğine sahip olacak.

Türk akademisyenler kadavra üzerinde eğitim almak için yurt dışına giderken bu eğitimleri tamamlayan Çukurova Üniversiteli Bilim İnsanları Türkiye’deki diğer hekimlere de eğitim verecek.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık