Ana Sayfa Gündem Çukurova’da 4. kez referandum yapıldı

Çukurova’da 4. kez referandum yapıldı

Daha önce bazı konularda referandumlar yapan Çukurova Belediyesi, bir spor tesisinin yapımı konusunda çıkan anlaşmazlık üzerine yine sandığa gitti. Ve halkın büyük çoğunluğu spor tesisi yapılmasına ‘evet’ dedi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Halk ne diyorsa o olacak” dedi.

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2016 Pazartesi 10:22
Çukurova’da 4. kez referandum yapıldı

Adana’da Çukurova İlçe Belediyesi dördüncü kez referandum yaptı. Daha önce farklı konularda çıkan anlaşmazlıklar üzerine üç kez halka sorarak nihai kararı veren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Halk Günü’ne katılan bir vatandaşın söz alıp “Mahallemizde halı saha yapılmasını istemiyoruz” demesi üzerine “O halde kararı o mahallenin halkı versin” demişti. Genelde teşekkür, şikâyet ve taleplerin dile getirildiği Halk Günü’ne o gün topluca geldiği anlaşılan bir grup vatandaş adına söz alan Yasin Kırmızı’ya, “Siz istemiyor olabilirsiniz ama isteyenler ne olacak?” sorusunu yönelten Başkan Çetin, daha önce yapılan referandumlarını hatırlatarak “Bu ciddi bir sorun; o halde halka soralım” demişti.

HALKIN YÜZDE 86,5’U SPOR TESİSİ İSTİYOR

Huzurevleri Mahallesi Muhtarlık binasına yakın Akın Özdemir Parkı’nda kurulan ve Yüksek Seçim Kurulu’nun seçmen listeleriyle birebir olan seçmen listelerine uygun oylama pazar sabahı 09.00’da başladı. Huzurevi Mahallesi halkı, Ahmet Yesevi İlkokulu’nun arkasındaki 6 dönüm boş alanda, içinde halı sahası, koşu parkuru ve çeşitli spor aletlerinin yer alacağı bölümün de olacağı tesisle ilgili son kararı verdi ve toplam 3 bin 73 kişi oy kullandı. Vatandaşlardan 2669’u (yüzde 86,5) ‘evet’ oyu kullanırken spor tesisi istemeyenlerin sayısı 414’te (yüzde 13,5) kaldı. Referandum uygulamasının katılımcı belediyecilik ve demokrasi anlayışının gereği olduğunu ifade eden Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Daha önceki referandumlar gibi son kararı halka bırakıyoruz ve çıkan karara belediye dahil tüm tarafların uymasını istiyoruz. Demokratlık bunu gerektiriyor” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık