Ana Sayfa Siyaset Çukurova’da “E-Kütüphane ve E-Müze” dönemi

Çukurova’da “E-Kütüphane ve E-Müze” dönemi

CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Türkmen, kütüphane ve müze konularında da Çukurova’nın örnek olacağını vurguladı

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2013 Cuma 10:51
Çukurova’da “E-Kütüphane ve E-Müze” dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, Çukurova Belediyesinin temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel projelerle de Adana’ya ve Türkiye’ye örnek olacağını söyledi.

Av. Elif Doğan Türkmen, Çukurova’da yaşayan yurttaşlar için Çukurova Kültür Merkezi içinde kütüphane ve müze kuracaklarını ifade etti.
Yurttaşların duyuru ve bilgilendirmeler için modern kütüphanecilik ve müzecilik hizmetlerinden yararlanabileceğini anlatan Av. Türkmen, kütüphanede de müzede de elektronik ve mobil yöntemlerin uygulanacağını kaydetti.

CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Türkmen, “Çukurovalılar, çocuklar ve gençler artık e-kitap okuyacak, e-müze’de dünyanın sanat eserleriyle buluşacak” dedi.
ATATÜRK VE KAHRAMANLAR
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve diğer kahramanları da unutmayan Av. Elif Doğan Türkmen, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın büyük kahramanlarını, Cumhuriyetimizin kuruluşunu, O’nun fikirlerini yeni yetişen kuşaklara öğretmek için her yıl ulusal bayramlarımızda özel etkinlikler gerçekleştirileceğiz ve ödüllü yarışmalar açacağız” dedi.
Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet yıllarını, kadın erkek verilen büyük mücadeleyi, Atatürk’ün yaşamını öne çıkaran özel konuklar ve filmler eşliğinde panel, sergi ve konferanslar düzenleyeceklerini dile getiren Av. Türkmen, “Laik ve demokratik cumhuriyetimizin değerlerini tüm Çukurovalılarla buluşturacağız” diye konuştu
Av. Türkmen, Çukurova’da kültür ve sanata ayrı önem vereceklerini ve gelecek nesillere kültür sanat ve tarihi değerlerle yoğrulmuş bir Çukurova armağan edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 321 milyon kredi kime verildi?

321 milyon kredi kime verildi?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık