Ana Sayfa Gündem Çukurova'ya Barlar ve Kebapçılar sokağı

Çukurova'ya Barlar ve Kebapçılar sokağı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana’daki basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çetin,Belediye Evleri’ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdürdüklerini ve projeleri hazırladıklarını belirterek, burada Kültür, Barlar, Kebapçılar ve Nişantaşı sokakları kuracaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2014 Cumartesi 09:36
Çukurova'ya Barlar ve Kebapçılar sokağı

Çetin, iftarın ardından yaptığı konuşmada, sözlerine gazetecilerin Ramazan ayını kutlayarak başladı. Çukurova’nın Adana’nın gözbebeği olduğunu belirten Çetin, ASKİ’nin bugüne kadar ilçeye yeteri kadar hizmet getirmemesinden yakındı. Çetin, bundan sonra ilçedeki altyapı sorunlarını büyükşehir belediyesi ile birlikte çözeceklerini söyledi.

İşsizliğin Türkiye’nin yanı sıra Adana’nın da en büyük sorunu olduğunu anlatan Çetin, ‘’Belediyemizden iş talep etmek için 11 bini aşkın kişi başvurdu. İş için baş vuranlar arasında üniversite mezunu, hatta mastır yapan gençlerimiz de var.  İlçede yatırım yaptıkça istihdama da katkı sağlayacağız’’ dedi.

Çetin, imar konusunun da öncelikli sorunları arasında yer aldığını ve çözümü için çalıştıklarını, yakın süre içerisinde seçim öncesi verdikleri vaatleri bir bir hayata geçireceklerini kaydetti. Seyhan Baraj gölünün kıyısını en iyi şekilde değerlendireceklerini bildirdi.

Çetin, Belediye Evleri’ndeki Kentsel Dönüşüm çalışmaları konusunda hazırladıkları projeyi onay için bakanlığa sunduklarını, onayın ardından 2 yıl içerisinde hak sahiplerine konutlarını teslim edeceklerini, projenin tamamını da görev süresi içerisinde tamamlayacağını bildirdi.

 

-BARLAR VE KEBAPÇILAR SOKAĞI-

 

Çetin, Belediye Evleri’ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında burada   ayrı ayrı Kültür, Barlar, Kebapçılar ve Nişantaşı sokakları kuracaklarını, sokaklara kenti temsil eden anıtlar dikeceklerini kaydederek,  Çukurova’nın Adana’nın gözbebeği olacağını belirtti.

İlçede bozuk yol kalmayacağını ve tamamını asfaltlayacaklarını, çalışmalara önümüzdeki günlerde başlayacaklarını anlatan Çetin, 200 noktadaki çöp konteynırlarının yerin altına alınması için ihale şartnamesine bu konuda bir madde ekleyeceklerini kaydetti.

 

-OY KULLANMAK İSTEYEN TATİLCİLERE OTOBÜS TAHSİS EDİLECEK-

 

Çetin, 10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalara başladıklarını ifade ederek, ‘’Belediye olarak tatilcileri oy kullanmaları için kente getirmek için çalışma başlattık. Yazlıklardaki site yöneticileriyle temasa geçerek oy kullanmak için gelmek isteyenlerin  belediyemize bildirmelerini istedik. Yapacağımız çalışmanın ardından oy kullanmak isteyen tatilcileri tahsis edeceğimiz otobüslerle sitelerinden alıp oy kullanmalarını sağlayacağız. Oylarını kullandıktan sonra yeniden oturdukları sitelere götüreceğiz’’ diye konuştu.

İftara CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (ÇGC) Cafer Esendemir ve gazeteciler katıldı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Engelsiz eller, mutlu patiler

Engelsiz eller, mutlu patiler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık