Ana Sayfa Spor Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları Başladı

Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları Başladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında “Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları” Adana’da Atlıspor Kulübü’nde başladı.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2015 Cumartesi 00:27
Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları Başladı

Binicilik Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Uluslararası Binicilik Hakemi Vedat Karagülle,  Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik yarışlarının 3 gün süreceğini,  yarışlara 15 kulüpten 102 binicinin 168 at ile mücadele edeceğini söyledi.

Binicilik Federasyonu Başkanı Atıf Bülent Bora ve yönetim kurulu üyelerinin Cumhuriyet Kupası yarışlarını izlemek için Adana’ya geleceklerini ifade eden Karagülle şöyle devam etti:

”Bizim aile yarım asırdır binicilikle sporcu, hakem, antrenör olarak hizmet etmektedir. Eşim Günseli Karagülle de uluslararası hakemdir.  50 yıllık binicilik hakemi olarak yurdun her ilinde hakem kursları açtım. Bu nedenle Türkiye’de ki tesislerin tamamını yakından biliyorum. Akdeniz Oyunları nedeniyle tamamen değiştirilen ve yenilenen Adana Atlıspor Tesisleri gerçekten Türkiye’de ilk sıralarda gösterilecek konumda. Yeni Federasyon Başkanı Atıf Bülent Bora, Adana’yı çok önemsiyor. Bu kentte daha çok yarış yapılmasını arzuluyor. Hava koşulları ve çağdaş tesisleriyle Adana biniciliğin merkezi olmaya aday. Başta Gaziantep, Konya, Ankara, Kayseri ve Mersin kulüplerinin katılacağı Anadolu Ligi olmak üzere İslam Oyunları, Türki Cumhuriyetleri gibi uluslararası Binicilik yarışmalarını Adana’da gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.”

-ADANA SANAYİ ODASI KUPASI YARIŞINI BURAK ULUÇAY KAZANDI”

Adana Sanayi Odası yarışlarında dereceye giren sporcular ve atlarının isimleri şöyle:

YENİ BİNİCİLİK

1-AYKIZ-ÜSTEĞMEN BURAK ULUÇAY

2-AKDENİZ-ÜSTEĞMEN BURAK ULUÇAY

3-FERAH-ÜSTEĞMEN MURAT ÇETİNKAYA

4-TANİYİLTİM-RANA ÇAPAR

5-WISHFULL-EKİN ÖKTEM

BİNİCİLER

1-PRIMA VERA-ÖMER ÇETİNKAYA

2-DİJİTAL SANATLAR DESPERADO-ÖMER ÇETİNKAYA

3-LASOR-KRİSTİYANA EVTİMOVA

4-SANTINO-SENA ULAŞAN

5-DANNY-İMRAN YENİAY

Dereceye giren binicilere ödüllerini Adana Atlıspor Kulübü Asbaşkanı Ahmet  Gizer, Yönetim Kurulu Üyesi M. Cüneyt Erturhan, Adana Sanayi Odası Başkan Vekili Erdoğan Şire, Adana Ticaret Odası Başkanvekili Mehmet Şahbaz verdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kaplan sistem kurbanı

Kaplan sistem kurbanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık