Ana Sayfa Spor Cumhuriyet Kupası'nın Sahibi Özkan, Oldu

Cumhuriyet Kupası'nın Sahibi Özkan, Oldu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında “Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları” Adana’da Atlıspor Kulübü’nde tamamlandı.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2015 Pazartesi 09:47
Cumhuriyet Kupası'nın Sahibi Özkan, Oldu

3 gün süren Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik yarışlarına 15 kulüpten 102 binici 168 at ile mücadele etti. Hava koşullarının iyi olduğu müsabakalara, spor severler ailece gelerek hem yarışları izlediler hem de güneşli havadan yararlanarak piknik yaptılar.

31 atın yarıştığı Cumhuriyet Kupası'nda ise bütün engelleri hatasız geçen tek binici Özgür Özkan Boncetto W atı ile birinciliği elde etti. İkinciliği Valdos adlı atıyla Mert Alıcıoğlu, üçüncülüğü Condino 29 adlı atıyla Hasan Şentürk, dördüncülüğü ise Quick De Ste Hermelle adlı atıyla Sencer Horasan kazandı.

Dereceye giren binicilere ödüllerini Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Adana Atlıspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Özgür Yağmur, Asbaşkan Ahmet Gizer, Yönetim Kurulu Üyesi M. Cüneyt Erturhan, Binicilik Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Uluslararası Binicilik Hakemi Vedat Karagülle verdiler.

-ATAŞBAK: “ULUSAL VE ULUSLARARASI YARIŞLARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ”-

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ataşbak, Anadolu’nun en çağdaş tesisi olan Atlıspor Kulübü Tesisleri’nde ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını belirterek, yarışmaya katılan binicilere, Atlıspor kulübü yöneticilerine ve diğer görevlilere teşekkür etti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kaplan sistem kurbanı

Kaplan sistem kurbanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık